Kilpailu 16.1.2011 B agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 caiter Evi Blended Miss Moneypenny Leena Rasinaho TAMSK 40,95 3,57 -8,05 0 -8,05  
2 mittel Hikka Mikälie Zysteemi Jenni Kanerva TAMSK 41,82 3,49 -7,18 0 -7,18  
3 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 42,68 3,42 -6,32 0 -6,32 SERT
4 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 35,12 4,16 -13,88 5 5  
5 sakmet Heta Heta Kaisa Lehtonen TAMSK 35,15 4,15 -13,85 5 5  
6 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen RÄ-KÄ 38,47 3,80 -10,53 5 5  
7 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 40,17 3,63 -8,83 5 5  
8 x-rotu Curro Curro Johanna Eskelinen TAMSK 47,10 3,10 -1,90 5 5  
9 kääpin Teuvo Ringmaster's Own Here I Come Again Milla Stenman VAS 47,74 3,06 -1,26 5 5  
10 kääsna Moona Black Drop Madonna Arja Sinkkilä NPKH 37,70 3,87 -11,30 10 10  
11 bicfri Väiski Sugerin Make A Million Aino Immonen TAMSK 55,28 2,64 6,28 5 11,28  
12 vlyter Heta Norwestsko Darla Sanna Pohjolainen TAMSK 57,03 2,56 8,03 5 13,03  
13 käävil Ossi Villa Fantasian Ozzy Päivi Karilaakso TAMSK 58,35 2,50 9,35 10 19,35  
14 käävil Lucilla Stefany Lucilla Lovely Tiina Viitanen TAMSK 58,54 2,49 9,54 10 19,54  
15 käävil Rakel Villa Fantasian Tuileries Outi Helin TAMSK 66,19 2,21 17,19 5 22,19  
  kääsna Oili Black Drop Jewel Onyx Arja Sinkkilä NPKH         HYL  
  jackru Hamu Kairojen Cosmo Kaisa Lehtonen TAMSK         HYL  
  shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK         HYL  
  lanhee Hertta Stallmästarens Hertta Merja Huuskonen VAU         POIS  

Medi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK 35,50 4,11 -13,50 0 -13,50  
2 shelam Kaisa Käpäläkoplan O'why Marika Vuori OSKK 38,19 3,82 -10,81 0 -10,81 SERT
3 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 38,27 3,82 -10,73 0 -10,73  
4 keesho Nekka Sjöboffens Farewell Angelina Helena Kokko TAMSK 44,48 3,28 -4,52 0 -4,52 SERT
5 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 50,16 2,91 1,16 10 11,16  
6 cocspa Sissi Birchfire Icing Silk Suvi Jokinen E-HKK 72,59 2,01 23,59 10 33,59  
  shelam Gabby Funnytail Golden Cap Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  espves Eetu Caraydan Chile Bravo Anne Aho HSKH         POIS  

Maksi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 29, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 31,33 4,66 -17,67 0 -17,67 SERT
2 borcol Isla Eventually Remember Tomorrow Laura Järvinen TAMSK 36,85 3,96 -12,15 0 -12,15 SERT
3 lyhcol Väinö Helga Neitin Väinämöinen Marianne Kukkasniemi OSKK 38,04 3,84 -10,96 0 -10,96 SERT
4 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen CITYB 38,91 3,75 -10,09 0 -10,09  
5 lyhcol Olli Asandzan Caspian Erna Nurmiranta OSKK 39,41 3,70 -9,59 0 -9,59  
6 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU 41,56 3,51 -7,44 0 -7,44 SERT
7 doberm Nomi A`dreams Gisele Terhi Ketola ATT 42,54 3,43 -6,46 0 -6,46  
8 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä SBCAK 34,14 4,28 -14,86 5 5  
9 pon Vale Afthsban Cruella De Vil Sarianna Sarmastola TAKUT 38,46 3,80 -10,54 5 5  
10 samoje Usva Tuulian Nummen Usva Anne Junnikkala YLÖKK 43,71 3,34 -5,29 5 5  
11 rhokoi Eden Mahiri Retta`s Eden Laura Lamminsivu YLÖKK 48,34 3,02 -0,66 5 5  
12 rhokoi Ahti Fikisha Ahadi Anna Mäki TAMSK 59,00 2,47 10,00 0 10,00  
13 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST 31,34 4,66 -17,66 10 10  
14 borcol Piki Viätts Piki Tiina Harrinkari YLÖKK 42,05 3,47 -6,95 10 10  
15 shelam Haru Copystyle Love Of My Life Saija Tuomi TAMSK 46,78 3,12 -2,22 10 10  
16 novnou Paavo Banietta's Flaming Style Ninni Uusitalo WECA 48,61 3,00 -0,39 10 10  
17 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch Sanna Rantanen TAMSK 52,74 2,77 3,74 10 13,74  
18 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen TAMSK 37,52 3,89 -11,48 15 15  
19 x-rotu Hippu Hippu Katja Salonen KANSK 40,50 3,61 -8,50 15 15  
20 mudi Konna Mustapippurin Päivänpaiste Vilja-Veera Järvinen TAMSK 50,52 2,89 1,52 15 16,52  
21 kulnou Inga Greenhill's Alchemilla Anna Vahokoski KANSK 53,65 2,72 4,65 15 19,65  
22 belpam Kipinä Tammikallion Liberty Riitta-Liisa Kivimäki ÄETSÄ 43,99 3,32 -5,01 20 20  
  borcol Mandi Quasi Agitato Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  novnou Fami Niittylehdon Pauliina Eveliina Lassila JAT         HYL  
  auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  auspai Väinö Kia-Rina Born To Be Wild Anne Kumpula TAMSK         HYL  
  hovawa Aku Karoonan Samooja Miko Rinne TAMSK         HYL  
  x-rotu Nöpö Nöpö Soile Sammalisto TAMSK         HYL  
  auskel Kyra Yacatis Alkira-Queeny Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  sakpai Tatu Saltzdal Adonis Lilli Feiring TAMSK         POIS  
  borcol Sofi Tending Racy Mira Virta TAKUT         POIS  
  x-rotu Pyry Pyry Hanna Tenhu KANSK         POIS  
  belpag Eico Eico Von Der Simmeringer Haide Anne Kilpi YLÖKK         POIS  
  borcol Cool Quasi Attacca Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         POIS  
  isovil Zahi Trucker's Zahia Marita Yliknuussi SVK         POIS  

Mini 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 cavspa Casper Keetan Wanton Kaisa Lehtonen TAMSK 43,22 3,40 -7,78 0 -7,78 SERT
2 borter Sauli Karimäen Nikolai Anna Mäkinen TAMSK 44,92 3,27 -6,08 0 -6,08 LUVA
3 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö LEVEK 35,45 4,15 -15,55 5 5  
4 jackru Sissi Maiaran Aylen Päivi Mäkinen TAMSK 39,41 3,73 -11,59 5 5  
5 boster Oona Onnilonan Charlotta Irmeli Vuola RÄ-KÄ 48,61 3,02 -2,39 5 5  
6 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine Maaria Kumpula TAMSK 54,86 2,68 3,86 5 8,86  
7 jackru Vili Pearlfield´s Born To Be Wild Satu Valtonen YLÖKK 43,70 3,36 -7,30 10 10  
8 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU 52,57 2,80 1,57 10 11,57  
9 käävil Galla Villa Fantasian Alhambra Tiina Viitanen TAMSK 68,46 2,15 17,46 5 22,46  
10 chihul Fanni Quimichin Moody May Laura Järvinen TAMSK 63,41 2,32 12,41 15 27,41  
11 lunnik Gry Anarchos Piprane Diva Jenni Kaipainen TAMSK 66,01 2,23 15,01 15 30,01  
  borter Aria Flagstones Happy For You Mimoza Vierikko TAMSK         HYL  
  bichav Rölli Kinway Look Of Love Linda Mäkipää TOIJA         HYL  
  auster Raid Bluepepper´s Freestyler Senja Ylä-Jarkko LEVEK         HYL  
  amecoc Kiira Little Life La Rossa Henna Elonen TAMSK         HYL  
  sakmet Manu Viitapojan Manu Tiina-Maria Viitanen VESIK         HYL  
  borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä 11001377         HYL  
  amecoc Vili Lover-boy Elina Kuorikoski TAMSK         HYL  
  beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  käävil Foxi Villa Fantasian Focus Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  shelam Tempo Kilpop Ådessa Jennina Kilponen PAGT         HYL  
  bichav Nooa Bannera's Fast'n Famous Pia Suominen TAMSK         HYL  
  jackru Miisa Kinapak Nar Nirimba Pia Niittymäki TAMSK         POIS  

Medi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kääsna Alpo Kuuraparran Ali-Baba Hanna Aro TAMSK 40,85 3,60 -10,15 0 -10,15 LUVA
2 x-rotu Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA 43,94 3,35 -7,06 0 -7,06 LUVA
3 bedlin Beta Meripihkan One More Time Siru Remes TAMSK 44,45 3,31 -6,55 0 -6,55 LUVA
4 shelam Onni Peltsun Giloz-Valentino Ida-Maria Seppälä TAMSK 47,57 3,09 -3,43 0 -3,43  
5 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOIJA 40,70 3,61 -10,30 10 10  
6 keesho Nekku Eswood Nanouk Satu Palomaa VAS 51,07 2,88 0,07 15 15,07  
  beagle Iippo Renkkotenkon Iippo Marianne Helander WECA         HYL  
  shelam Tikki Sleepless Got To Be Hot Nina Kankaanpää LAGU         HYL  
  keesho Hertta Kellokukka Ulpukka Marja Kokko TAMSK         HYL  
  kesvil Vilma Backseat Driver's Winona Saija Mutka I-HAH         HYL  
  koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  koohon Wiia Manusia's Olivia Ninni Uusitalo WECA         POIS  
  shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU         POIS  

Maksi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 27, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 belpag Udo Udo Des Crétuz Neufs Sari Nieminen YLÖKK 36,04 4,08 -14,96 0 -14,96 SERT
2 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT 40,86 3,60 -10,14 0 -10,14 SERT
3 unkviz Elmo Arolähde Masi Asta Luukkonen TAMSK 41,71 3,52 -9,29 0 -9,29 SERT
4 lagrom Takku Foogel Spartaco Johanna Lammi YLÖKK 49,29 2,98 -1,71 0 -1,71 LUVA
5 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 51,03 2,88 0,03 0 0,03  
6 bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK 51,59 2,85 0,59 0 0,59  
7 auskel Vinka Kelmi Liukas Lempi Jenni Tuomola RIMA 36,55 4,02 -14,45 5 5  
8 pitcol Rocky Twilight Moon Justice Joke Velipekka Soini YLÖKK 41,98 3,50 -9,02 5 5  
9 whippe Ferro Chosen Tricks Fiftysixty Outi Koski RIMA 44,33 3,32 -6,67 5 5  
10 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka TAMSK 46,37 3,17 -4,63 5 5  
11 x-rotu Molly Molly Sanna Lahtinen KANAV 51,54 2,85 0,54 5 5,54  
12 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 37,40 3,93 -13,60 10 10  
13 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 42,12 3,49 -8,88 10 10  
14 auspai Vuokko Bywater Gemke Hanna-Mari Ylinen WECA 42,89 3,43 -8,11 10 10  
15 sakpai Jaki Evergreys Legend Pirjo Ojala LEVEK 50,45 2,91 -0,55 10 10  
16 lappor Helmi Tuhkavuorten Lumihelmi Sallamaria Saarimäki LAGU 65,98 2,23 14,98 0 14,98  
17 schape Rocky Buffing On The Rocks Anna Karhenmaa TAMSK 41,96 3,50 -9,04 15 15  
18 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK 59,07 2,49 8,07 15 23,07  
19 kihnou Ekku Juhellus Let It Be Lotta-Regina Alahuhtala NPKH 60,37 2,43 9,37 15 24,37  
20 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen TSAU 41,17 3,57 -9,83 25 25  
  labnou Mökö Namusillan Palsternakka Emilia Pellonpää LAUKA         HYL  
  slapko Tyyni Pilvipolun Syystyyni Laura Lilja PAHA         HYL  
  rhokoi Ralli Malozi Haijambo Jenni Ala-Salmi LAGU         HYL  
  rhokoi Dara Ikimba Daraja Suvi Aalto RIMA         HYL  
  bokser Ruuti Sky Bridge La Donnadellago Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  x-rotu Pirjo Pirjo Niklas Sundelin VAS         HYL  
  espves Cara Leoncicakec De Ubrique Lauri Himanka ATT         HYL  
  belpam Rane Flint Van De Biezenhoeve Sanna Pyykkönen RIMA         POIS  
  auspai Tosca Glenhouse's Oatmeal Pizza Jukka Salonen YLÖKK         POIS  
  lyhcol Faro Pinehillside's Rusty Nail Anna Saarinen RÄ-KÄ         POIS  
  auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm JANKK         POIS  

Mini 3, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 41, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen TAMSK 42,97 3,96 -6,03 0 -6,03 AVA
2 cavspa Neleh Pikku Piskin Matilda Sanna Karjalainen TAMSK 43,78 3,88 -5,22 0 -5,22  
3 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja-Liisa Mäenpää LAGU 44,27 3,84 -4,73 0 -4,73  
4 shelam Viiru Golden Rose Jazz Dancer Sami Salminen LEVEK 44,99 3,78 -4,01 0 -4,01  
5 borter Selma Demimoon Storm In Teacup Riikka Karttunen BAT 45,09 3,77 -3,91 0 -3,91  
6 parson Minni Tairngire Fionnuala Hanna Löytynoja SBCAK 46,19 3,68 -2,81 0 -2,81  
7 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Pirkko Leppänen LAUKA 46,94 3,62 -2,06 0 -2,06  
8 jackru Jedi Jedi Johanna Kosonen RIMA 47,36 3,59 -1,64 0 -1,64  
9 cocspa Melli Carrier All-Purpose Johanna Nyberg TAMSK 49,11 3,46 0,11 0 0,11  
10 kääpin Hippu Briatzan Briseyda Krista Ojala TAMSK 49,21 3,45 0,21 0 0,21  
11 borter Liina Helinä Sini Kaukinen LEVEK 40,60 4,19 -8,40 5 5  
12 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 46,01 3,69 -2,99 5 5  
13 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 46,27 3,67 -2,73 5 5  
14 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT 45,76 3,71 -3,24 10 10  
15 shelam Riina Peltsun Wilram-Picorina Jani Laitamäki TOIJA 47,66 3,57 -1,34 10 10  
16 borter Nella Karimäen Dream Laura Mäkinen TAMSK 51,62 3,29 2,62 15 17,62  
17 shelam Figo Susadan Priam Pheonix Johanna Rokala VAS 48,80 3,48 -0,20 20 20  
  lägpys Limppu Cimillan Manfred Mahtava Stiina Pasanen LEVEK         HYL  
  lägpys Elsa Calawan Agneta Ville Kautto LEVEK         HYL  
  kääpin Pelle Suniloxi Pelle Bertil Virpi Hujanen YLÖKK         HYL  
  jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK         HYL  
  kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  auster Retu Jaskarin Hitch-Hiker Nina Oikarinen LEVEK         HYL  
  kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Tervonen NKH         HYL  
  kääpin Viuhti Sainen Pohjolan Tytär Terhi Ketola ATT         HYL  
  jackru Viuhti Gallivant Ajax Riikka Aurasmaa LAGU         HYL  
  käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  amecoc Hugo Little Life Hot Colours Mari Mattila TAMSK         HYL  
  kääpin Milo Emilonoff Virpi Ropponen JAT         HYL  
  lanhee Pultti Kalandor Cindys Miner Hanna Tuominen TAMSK         HYL  
  kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL  
  käävil Aelia Trucker's Ultima Thule Tiina Viitanen TAMSK         HYL  
  schipp Jasmi Fandal`s Jambalaya Niina Toivonen JANKK         HYL  
  amecoc Nea Little Life Just Dreaming Outi Heikkinen TAMSK         HYL  
  x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  lägpys Zippi Vinhallan Viikinkitaru Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU         HYL  
  jackru Eikka Eikka Hanna-Mari Ylinen WECA         POIS  
  jackru Wappu Mighty Mischiefer Mayday Marja Hihnala TAMSK         POIS  
  lanhee Alli Bovenop Alexia Heeler Virpi Koponen HU-PU         POIS  
  borter Peppi Klettermusens Rossos Ros Pia Niittymäki TAMSK         POIS  

Medi 3, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 34, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 38,84 4,38 -10,16 0 -10,16  
2 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 38,97 4,36 -10,03 0 -10,03  
3 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 42,60 3,99 -6,40 0 -6,40 SERT-A
4 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio TAMSK 42,76 3,98 -6,24 0 -6,24  
5 parson Raine Ratkiller Frisky Hanna Häkkinen ATT 47,53 3,58 -1,47 0 -1,47  
6 novnou Choco Hämäjärven Pocahontas Jonna Jokinen TAMSK 48,68 3,49 -0,32 0 -0,32  
7 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 42,29 4,02 -6,71 5 5  
8 tarupi Vamos Tarupihan Tittelintuur Pirkko Leppänen LAUKA 46,58 3,65 -2,42 5 5  
9 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK 50,40 3,37 1,40 5 6,40  
10 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK 51,05 3,33 2,05 5 7,05  
11 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 51,89 3,28 2,89 5 7,89  
12 pumi Kärppy Pusztai Altatódal Drágaságom Tiina Mälkki PAHA 45,58 3,73 -3,42 10 10  
13 cocspa Nessi Shavian Dancing Wheels Ismo Laitinen TAMSK 49,01 3,47 0,01 10 10,01  
  pyrpap Stella Hob-Nob´s Laura Ashley Penita Pilve AST         HYL  
  pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK         HYL  
  kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         HYL  
  schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT         HYL  
  novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOIJA         HYL  
  koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä 11000529         HYL  
  manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  espves Diiva Caraydan Esperanza Salla Kantola RÄ-KÄ         HYL  
  espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  shelam Nemo Anyway My Maestro Jennina Kilponen PAGT         HYL  
  kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna-Veera Degerman TAKUT         HYL  
  espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko ATD         HYL  
  borcol Papi Karrider Cloydy Red Leena Parkkali LEVEK         HYL  
  shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari Kaisa Porri LEVEK         HYL  
  parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Vesa Laikko TAKUT         HYL  
  kääsna Torsti Svart Fan Cousteau Elina Honko WECA         HYL  
  tarupi Aapo Tarupihan Nuuskamuikkunen Reetta Heinonen YLÖKK         POIS  
  kesvil Doris Soltar´s Vogue Hannaleena Vuorinen VAS         POIS  
  cocspa Lyyli Great Escape Follow Me Please Asko Nissinen KKK         POIS  

Maksi 3, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 66, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK 35,90 4,68 -11,10 0 -11,10  
2 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 38,56 4,36 -8,44 0 -8,44  
3 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 38,63 4,35 -8,37 0 -8,37 AVA
4 borcol Tarja Wildmagpie's Melodie Anna Nylund VAS 38,81 4,33 -8,19 0 -8,19  
5 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Kulo TAMSK 38,92 4,32 -8,08 0 -8,08  
6 borcol Exce Emenems Exce Kaisa-Maaretta Honkonen JAT 38,94 4,31 -8,06 0 -8,06  
7 novnou Wäinö Wäinö Miia Peltokangas TAMSK 41,03 4,09 -5,97 0 -5,97  
8 belpag Halla Valkohampaan Talvihalla Anne Kilpi YLÖKK 43,36 3,88 -3,64 0 -3,64  
9 pitcol Kirppu Saviniityn Iivari Silja Larmu LEVEK 44,46 3,78 -2,54 0 -2,54  
10 espves Rasta Concurrido Oveja Jyri Haapamäki YLÖKK 44,52 3,77 -2,48 0 -2,48  
11 beauce Sini Punasukan Sinisiipi Teemu Sarjanen RIMA 44,85 3,75 -2,15 0 -2,15  
12 mudi Leo Irhaberki Csili Vili Satu Valtonen YLÖKK 46,52 3,61 -0,48 0 -0,48  
13 x-rotu Ronja Ronja Riikka Janka TAMSK 48,26 3,48 1,26 0 1,26  
14 parcol Pyry Memorylane Bet I Can Bounce Olli Alapiha TAMSK 48,35 3,47 1,35 0 1,35  
15 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 48,64 3,45 1,64 0 1,64  
16 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA 48,79 3,44 1,79 0 1,79  
17 walspa Roope Boniton Orfeus Essi Järvelä E-HKK 51,24 3,28 4,24 0 4,24  
18 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA 35,70 4,71 -11,30 5 5  
19 borcol Split Eyewitness Sunborn Kristiina Grönlund LAW 36,88 4,55 -10,12 5 5  
20 borcol Manta Serica's Babette Heidi Pötry TAMSK 38,50 4,36 -8,50 5 5  
21 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Päivi Männistö LEVEK 39,45 4,26 -7,55 5 5  
22 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 39,99 4,20 -7,01 5 5  
23 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 41,07 4,09 -5,93 5 5  
24 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 41,64 4,03 -5,36 5 5  
25 novnou Vini Hämäjärven Winnie The Pooh Juha Siiranen TAMSK 43,20 3,89 -3,80 5 5  
26 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK 43,21 3,89 -3,79 5 5  
27 borcol Caro No Doubt Certified Copy Minna Kiviniemi MÄNTS 44,45 3,78 -2,55 5 5  
28 auskel Kapo Bestseller Da Capo Sari Heinonen VIRTA 44,86 3,74 -2,14 5 5  
29 samoje Nemo Salomaan Lassi Jenni Tyrylä E-HKK 47,19 3,56 0,19 5 5,19  
30 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 50,57 3,32 3,57 5 8,57  
31 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 55,79 3,01 8,79 0 8,79  
32 borcol Diva Decathlete's Cassiopeia Anu Rikkilä LAW 37,34 4,50 -9,66 10 10  
33 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä LEVEK 38,27 4,39 -8,73 10 10  
34 borcol Niiskuneiti Woodtrail Chelsea Milla Alonen ATT 38,80 4,33 -8,20 10 10  
35 borcol Vuk Tending Cantrip Mila Oravecz LAW 39,65 4,24 -7,35 10 10  
36 belpag Hempukka Baghira Di Terra Luna Heidi Kailio LAGU 40,13 4,19 -6,87 10 10  
37 borcol Nara Skydive Merkurius Kaisa-Maaretta Honkonen JAT 40,79 4,12 -6,21 10 10  
38 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 41,83 4,02 -5,17 10 10  
39 auskel Alpo Coshagh Aragorn Katja Särkkä RIMA 46,15 3,64 -0,85 10 10  
40 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS 46,50 3,61 -0,50 10 10  
41 snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA 40,61 4,14 -6,39 15 15  
42 pirset Julia Merryview's Creme Surprise Anna Nylund VAS 47,32 3,55 0,32 15 15,32  
43 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 39,38 4,27 -7,62 20 20  
44 pitcol Sitra Twilight Moon Jangle Jade Tiia Rajaniemi LEVEK 42,59 3,94 -4,41 20 20  
45 pitcol Oona Saviniityn Onerva Jutta Ruokonen NPKH 42,70 3,93 -4,30 20 20  
46 snauts Eetu Epelin Renatus Irmeli Vuola RÄ-KÄ 54,08 3,11 7,08 15 22,08  
47 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 50,43 3,33 3,43 20 23,43  
  borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  belpam Popsy Dubion Fudge HArri Huittinen LEVEK         HYL  
  borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  borcol Fresco Shadoway´s Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST         HYL  
  belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen RIMA         HYL  
  borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU         HYL  
  auspai Baloo Glenhouse´s Istinjo Anna Laakso ATT         HYL  
  borcol Hermanni Oakmeadow Hard Value Mari Pirttiniemi VIRTA         HYL  
  auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA         HYL  
  auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  mudi Vili Kilvan Hamvas Herceg Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  borcol Hertz Eyewitness Soulmate Marko Mäki OCA         HYL  
  auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  auskel Kaapo Nallikallion Arosusi Karoliina Tuori WECA         HYL  
  borcol Taru Tronic Catarua Samu Pehkonen YLÖKK         POIS  
  samoje Lempi Valkonaaman Luonnonlahja Anne Huhtanen LAGU         POIS  
  auspai Nimbus Hazelmoor I Black Shadow Milja Kunnas-Grönholm JANKK         POIS  
  auspai Laki Glenhouse´s Goody-Goody Jari Salmela TAKUT         POIS  
  auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         POIS  
  novnou Vicksi Hingstbackes Red-Viktoria Merja Myllymaa JAT         POIS