Kilpailu 16.1.2011 A agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Hippu Terras Hide And Seek Jaakko Johansson TAMSK 33,27 4,27 -13,73 0 -13,73  
2 borter Sara Mel Arctic Salvi Maiju Kohonen RÄ-KÄ 37,24 3,81 -9,76 0 -9,76  
3 jackru Hamu Kairojen Cosmo Kaisa Lehtonen TAMSK 40,14 3,54 -6,86 0 -6,86  
4 caiter Evi Blended Miss Moneypenny Leena Rasinaho TAMSK 41,52 3,42 -5,48 0 -5,48  
5 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 35,79 3,97 -11,21 5 5  
6 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 38,07 3,73 -8,93 5 5  
7 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 39,50 3,60 -7,50 5 5  
8 mittel Hikka Mikälie Zysteemi Jenni Kanerva TAMSK 46,34 3,06 -0,66 10 10  
9 x-rotu Curro Curro Johanna Eskelinen TAMSK 48,09 2,95 1,09 10 11,09  
10 kääpin Teuvo Ringmaster's Own Here I Come Again Milla Stenman VAS 48,47 2,93 1,47 10 11,47  
11 käävil Rakel Villa Fantasian Tuileries Outi Helin TAMSK 60,18 2,36 13,18 0 13,18  
12 vlyter Heta Norwestsko Darla Sanna Pohjolainen TAMSK 57,39 2,47 10,39 5 15,39  
13 kääsna Oili Black Drop Jewel Onyx Arja Sinkkilä NPKH 62,72 2,26 15,72 25 40,72  
  sakmet Heta Heta Kaisa Lehtonen TAMSK         HYL  
  shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  käävil Lucilla Stefany Lucilla Lovely Tiina Viitanen TAMSK         HYL  
  amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK         HYL  
  käävil Ossi Villa Fantasian Ozzy Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  kääsna Moona Black Drop Madonna Arja Sinkkilä NPKH         HYL  
  lanhee Hertta Stallmästarens Hertta Merja Huuskonen VAU         POIS  

Medi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK 34,31 4,14 -12,69 0 -12,69  
2 shelam Kaisa Käpäläkoplan O'why Marika Vuori OSKK 35,60 3,99 -11,40 5 5  
3 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 43,15 3,29 -3,85 5 5  
4 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 46,55 3,05 -0,45 10 10  
5 keesho Nekka Sjöboffens Farewell Angelina Helena Kokko TAMSK 52,14 2,72 5,14 10 15,14  
  shelam Gabby Funnytail Golden Cap Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  cocspa Sissi Birchfire Icing Silk Suvi Jokinen E-HKK         HYL  
  espves Eetu Caraydan Chile Bravo Anne Aho HSKH         POIS  

Maksi 1, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Piki Viätts Piki Tiina Harrinkari YLÖKK 37,75 3,76 -9,25 0 -9,25  
2 belpam Rane Flint Van De Biezenhoeve Sanna Pyykkönen RIMA 40,97 3,47 -6,03 0 -6,03 SERT
3 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä SBCAK 32,12 4,42 -14,88 5 5  
4 borcol Isla Eventually Remember Tomorrow Laura Järvinen TAMSK 32,31 4,39 -14,69 5 5  
5 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 34,56 4,11 -12,44 5 5  
6 shelam Haru Copystyle Love Of My Life Saija Tuomi TAMSK 39,20 3,62 -7,80 5 5  
7 doberm Nomi A`dreams Gisele Terhi Ketola ATT 42,14 3,37 -4,86 5 5  
8 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch Sanna Rantanen TAMSK 45,54 3,12 -1,46 5 5  
9 lyhcol Olli Asandzan Caspian Erna Nurmiranta OSKK 36,53 3,89 -10,47 10 10  
10 auspai Väinö Kia-Rina Born To Be Wild Anne Kumpula TAMSK 36,62 3,88 -10,38 10 10  
11 irlter Sisca Devilish Balderdash Åsa Rancken TSAU 43,13 3,29 -3,87 10 10  
12 samoje Usva Tuulian Nummen Usva Anne Junnikkala YLÖKK 46,28 3,07 -0,72 10 10  
13 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen TAMSK 34,51 4,11 -12,49 15 15  
14 x-rotu Nöpö Nöpö Soile Sammalisto TAMSK 37,17 3,82 -9,83 15 15  
15 x-rotu Hippu Hippu Katja Salonen KANSK 39,20 3,62 -7,80 15 15  
16 novnou Paavo Banietta's Flaming Style Ninni Uusitalo WECA 43,37 3,27 -3,63 15 15  
17 rhokoi Eden Mahiri Retta`s Eden Laura Lamminsivu YLÖKK 47,00 3,02 0,00 15 15  
18 lyhcol Väinö Helga Neitin Väinämöinen Marianne Kukkasniemi OSKK 37,14 3,82 -9,86 20 20  
19 belpam Kipinä Tammikallion Liberty Riitta-Liisa Kivimäki ÄETSÄ 54,34 2,61 7,34 15 22,34  
  auskel Kyra Yacatis Alkira-Queeny Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  novnou Fami Niittylehdon Pauliina Eveliina Lassila JAT         HYL  
  auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen CITYB         HYL  
  auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  borcol Mandi Quasi Agitato Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  rhokoi Ahti Fikisha Ahadi Anna Mäki TAMSK         HYL  
  pon Vale Afthsban Cruella De Vil Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  
  mudi Konna Mustapippurin Päivänpaiste Vilja-Veera Järvinen TAMSK         HYL  
  kulnou Inga Greenhill's Alchemilla Anna Vahokoski KANSK         HYL  
  belpag Eico Eico Von Der Simmeringer Haide Anne Kilpi YLÖKK         HYL  
  hovawa Aku Karoonan Samooja Miko Rinne TAMSK         HYL  
  isovil Zahi Trucker's Zahia Marita Yliknuussi SVK         POIS  
  borcol Cool Quasi Attacca Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         POIS  
  x-rotu Pyry Pyry Hanna Tenhu KANSK         POIS  
  sakpai Tatu Saltzdal Adonis Lilli Feiring TAMSK         POIS  
  borcol Sofi Tending Racy Mira Virta TAKUT         POIS  

Mini 2, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 24, ihanneaika 59 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Sauli Karimäen Nikolai Anna Mäkinen TAMSK 49,22 3,47 -9,78 0 -9,78 LUVA
2 auster Raid Bluepepper´s Freestyler Senja Ylä-Jarkko LEVEK 53,41 3,20 -5,59 0 -5,59 LUVA
3 norwte Aurora Chivas Hd Krusmynta Anna Sävilammi TAMSK 58,80 2,91 -0,20 0 -0,20 LUVA
4 sakmet Manu Viitapojan Manu Tiina-Maria Viitanen VESIK 43,48 3,93 -15,52 5 5  
5 shelam Tempo Kilpop Ådessa Jennina Kilponen PAGT 45,92 3,72 -13,08 10 10  
6 jackru Sissi Maiaran Aylen Päivi Mäkinen TAMSK 49,79 3,43 -9,21 10 10  
7 bichav Nooa Bannera's Fast'n Famous Pia Suominen TAMSK 62,66 2,73 3,66 10 13,66  
8 bichav Rölli Kinway Look Of Love Linda Mäkipää TOIJA 65,77 2,60 6,77 10 16,77  
9 käävil Galla Villa Fantasian Alhambra Tiina Viitanen TAMSK 80,89 2,11 21,89 10 31,89  
10 boster Oona Onnilonan Charlotta Irmeli Vuola RÄ-KÄ 64,51 2,65 5,51 30 35,51  
  käävil Foxi Villa Fantasian Focus Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä 11001377         HYL  
  jackru Vili Pearlfield´s Born To Be Wild Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  amecoc Kiira Little Life La Rossa Henna Elonen TAMSK         HYL  
  lunnik Gry Anarchos Piprane Diva Jenni Kaipainen TAMSK         HYL  
  amecoc Vili Lover-boy Elina Kuorikoski TAMSK         HYL  
  jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine Maaria Kumpula TAMSK         HYL  
  borter Aria Flagstones Happy For You Mimoza Vierikko TAMSK         HYL  
  chihul Fanni Quimichin Moody May Laura Järvinen TAMSK         HYL  
  papill Oona Pumpulilinnan Kleopatra Annastiina Lähdesmäki TAMSK         HYL  
  shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU         HYL  
  cavspa Casper Keetan Wanton Kaisa Lehtonen TAMSK         HYL  
  lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö LEVEK         HYL  
  jackru Miisa Kinapak Nar Nirimba Pia Niittymäki TAMSK         POIS  

Medi 2, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 11, ihanneaika 59 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOIJA 52,08 3,28 -6,92 5 5  
2 keesho Nekku Eswood Nanouk Satu Palomaa VAS 52,11 3,28 -6,89 15 15  
  x-rotu Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA         HYL  
  beagle Iippo Renkkotenkon Iippo Marianne Helander WECA         HYL  
  bedlin Beta Meripihkan One More Time Siru Remes TAMSK         HYL  
  shelam Tikki Sleepless Got To Be Hot Nina Kankaanpää LAGU         HYL  
  koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  kesvil Vilma Backseat Driver's Winona Saija Mutka I-HAH         HYL  
  kääsna Alpo Kuuraparran Ali-Baba Hanna Aro TAMSK         HYL  
  keesho Hertta Kellokukka Ulpukka Marja Kokko TAMSK         HYL  
  shelam Onni Peltsun Giloz-Valentino Ida-Maria Seppälä TAMSK         HYL  
  koohon Wiia Manusia's Olivia Ninni Uusitalo WECA         POIS  
  shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU         POIS  

Maksi 2, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 29, ihanneaika 59 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 38,74 4,41 -20,26 0 -20,26 SERT
2 x-rotu Pirjo Pirjo Niklas Sundelin VAS 42,36 4,04 -16,64 0 -16,64 LUVA
3 unkviz Elmo Arolähde Masi Asta Luukkonen TAMSK 45,62 3,75 -13,38 0 -13,38 LUVA
4 auspai Tosca Glenhouse's Oatmeal Pizza Jukka Salonen YLÖKK 48,14 3,55 -10,86 0 -10,86 SERT
5 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 51,02 3,35 -7,98 0 -7,98 LUVA
6 x-rotu Molly Molly Sanna Lahtinen KANAV 52,56 3,25 -6,44 0 -6,44  
7 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen TSAU 43,78 3,91 -15,22 5 5  
8 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka TAMSK 45,06 3,80 -13,94 5 5  
9 labnou Mökö Namusillan Palsternakka Emilia Pellonpää LAUKA 46,51 3,68 -12,49 5 5  
10 auspai Vuokko Bywater Gemke Hanna-Mari Ylinen WECA 47,35 3,61 -11,65 5 5  
11 pitcol Rocky Twilight Moon Justice Joke Velipekka Soini YLÖKK 52,20 3,28 -6,80 5 5  
12 slapko Tyyni Pilvipolun Syystyyni Laura Lilja PAHA 56,92 3,00 -2,08 5 5  
13 espves Cara Leoncicakec De Ubrique Lauri Himanka ATT 43,39 3,94 -15,61 10 10  
14 auspai Sony Hazelmoor Nonparel Notte Laura Lehtismäki ATT 44,92 3,81 -14,08 10 10  
15 kihnou Ekku Juhellus Let It Be Lotta-Regina Alahuhtala NPKH 46,06 3,71 -12,94 10 10  
16 schape Rocky Buffing On The Rocks Anna Karhenmaa TAMSK 48,70 3,51 -10,30 10 10  
17 rhokoi Ralli Malozi Haijambo Jenni Ala-Salmi LAGU 59,05 2,90 0,05 20 20,05  
18 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 72,46 2,36 13,46 10 23,46  
  x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK         HYL  
  lagrom Takku Foogel Spartaco Johanna Lammi YLÖKK         HYL  
  rhokoi Dara Ikimba Daraja Suvi Aalto RIMA         HYL  
  lappor Helmi Tuhkavuorten Lumihelmi Sallamaria Saarimäki LAGU         HYL  
  sakpai Jaki Evergreys Legend Pirjo Ojala LEVEK         HYL  
  belpag Udo Udo Des Crétuz Neufs Sari Nieminen YLÖKK         HYL  
  whippe Ferro Chosen Tricks Fiftysixty Outi Koski RIMA         HYL  
  bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Taina Westerholm ATT         HYL  
  auskel Vinka Kelmi Liukas Lempi Jenni Tuomola RIMA         HYL  
  bokser Ruuti Sky Bridge La Donnadellago Leena Pohjaranta WECA         HYL  
  auspai Ginny Hazelmoor Marmalade Mary Milja Kunnas-Grönholm JANKK         POIS  
  lyhcol Faro Pinehillside's Rusty Nail Anna Saarinen RÄ-KÄ         POIS  

Mini 3, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 44, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Liina Helinä Sini Kaukinen LEVEK 39,16 4,39 -9,84 0 -9,84  
2 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU 42,84 4,01 -6,16 0 -6,16  
3 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT 44,67 3,85 -4,33 0 -4,33  
4 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 44,87 3,83 -4,13 0 -4,13 SERT-A
5 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja-Liisa Mäenpää LAGU 46,17 3,72 -2,83 0 -2,83  
6 kääpin Milo Emilonoff Virpi Ropponen JAT 50,90 3,38 1,90 0 1,90  
7 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Päivi Männistö LEVEK 42,05 4,09 -6,95 5 5  
8 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Karjalainen TAMSK 45,37 3,79 -3,63 5 5  
9 amecoc Hugo Little Life Hot Colours Mari Mattila TAMSK 48,14 3,57 -0,86 5 5  
10 lanhee Pultti Kalandor Cindys Miner Hanna Tuominen TAMSK 48,69 3,53 -0,31 5 5  
11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 49,76 3,46 0,76 5 5,76  
12 cavspa Neleh Pikku Piskin Matilda Sanna Karjalainen TAMSK 51,00 3,37 2,00 5 7,00  
13 borter Selma Demimoon Storm In Teacup Riikka Karttunen BAT 51,30 3,35 2,30 5 7,30  
14 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU 45,25 3,80 -3,75 10 10  
15 kääpin Pelle Suniloxi Pelle Bertil Virpi Hujanen YLÖKK 46,89 3,67 -2,11 10 10  
16 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 54,72 3,14 5,72 5 10,72  
17 jackru Jedi Jedi Johanna Kosonen RIMA 51,40 3,35 2,40 10 12,40  
18 lägpys Limppu Cimillan Manfred Mahtava Stiina Pasanen LEVEK 48,66 3,54 -0,34 15 15  
19 auster Retu Jaskarin Hitch-Hiker Nina Oikarinen LEVEK 56,93 3,02 7,93 10 17,93  
20 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Tervonen NKH 55,36 3,11 6,36 15 21,36  
21 parson Minni Tairngire Fionnuala Hanna Löytynoja SBCAK 55,81 3,08 6,81 15 21,81  
22 shelam Viiru Golden Rose Jazz Dancer Sami Salminen LEVEK 59,00 2,91 10,00 20 30,00  
  shelam Figo Susadan Priam Pheonix Milla Stenman VAS         HYL  
  lägpys Zippi Vinhallan Viikinkitaru Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  kääpin Viuhti Sainen Pohjolan Tytär Terhi Ketola ATT         HYL  
  cocspa Melli Carrier All-Purpose Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  jackru Viuhti Gallivant Ajax Riikka Aurasmaa LAGU         HYL  
  jackru Eikka Eikka Hanna-Mari Ylinen WECA         HYL  
  jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  schipp Jasmi Fandal`s Jambalaya Niina Toivonen JANKK         HYL  
  käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  kääpin Hippu Briatzan Briseyda Krista Ojala TAMSK         HYL  
  shelam Riina Peltsun Wilram-Picorina Jani Laitamäki TOIJA         HYL  
  amecoc Nea Little Life Just Dreaming Outi Heikkinen TAMSK         HYL  
  lägpys Elsa Calawan Agneta Ville Kautto LEVEK         HYL  
  parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL  
  jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen TAMSK         HYL  
  cavspa Kentsu Mandolic Centaurea Marika Vuori OSKK         HYL  
  käävil Aelia Trucker's Ultima Thule Tiina Viitanen TAMSK         HYL  
  jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         HYL  
  x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  borter Nella Karimäen Dream Laura Mäkinen TAMSK         HYL  
  jackru Dumbo Dumbo Liisa Berg TAMSK         POIS  
  borter Peppi Klettermusens Rossos Ros Pia Niittymäki TAMSK         POIS  
  jackru Wappu Mighty Mischiefer Mayday Marja Hihnala TAMSK         POIS  
  lanhee Alli Bovenop Alexia Heeler Virpi Koponen HU-PU         POIS  

Medi 3, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 34, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 39,99 4,30 -9,01 0 -9,01  
2 shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari Kaisa Porri LEVEK 40,63 4,23 -8,37 0 -8,37  
3 tarupi Vamos Tarupihan Tittelintuur Pirkko Leppänen LAUKA 46,61 3,69 -2,39 0 -2,39  
4 borcol Papi Karrider Cloydy Red Leena Parkkali LEVEK 48,60 3,54 -0,40 0 -0,40  
5 pyrpap Stella Hob-Nob´s Laura Ashley Penita Pilve AST 49,28 3,49 0,28 0 0,28  
6 parson Raine Ratkiller Frisky Hanna Häkkinen ATT 50,25 3,42 1,25 0 1,25  
7 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 51,97 3,31 2,97 0 2,97  
8 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 39,31 4,38 -9,69 5 5  
9 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 39,45 4,36 -9,55 5 5  
10 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio TAMSK 41,48 4,15 -7,52 5 5  
11 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 41,83 4,11 -7,17 5 5  
12 espves Diiva Caraydan Esperanza Salla Kantola RÄ-KÄ 44,02 3,91 -4,98 5 5  
13 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 44,79 3,84 -4,21 5 5  
14 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 45,07 3,82 -3,93 5 5  
15 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä 11000529 45,83 3,75 -3,17 5 5  
16 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT 47,01 3,66 -1,99 5 5  
17 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK 48,15 3,57 -0,85 5 5  
18 cocspa Nessi Shavian Dancing Wheels Ismo Laitinen TAMSK 51,38 3,35 2,38 5 7,38  
19 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK 52,22 3,29 3,22 5 8,22  
20 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 46,89 3,67 -2,11 10 10  
21 shelam Nemo Anyway My Maestro Jennina Kilponen PAGT 50,48 3,41 1,48 10 11,48  
22 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko ATD 47,99 3,58 -1,01 15 15  
23 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 46,81 3,67 -2,19 20 20  
  kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Vesa Laikko TAKUT         HYL  
  kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         HYL  
  pumi Kärppy Pusztai Altatódal Drágaságom Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  kääsna Torsti Svart Fan Cousteau Elina Honko WECA         HYL  
  novnou Choco Hämäjärven Pocahontas Jonna Jokinen TAMSK         HYL  
  schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOIJA         HYL  
  espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna-Veera Degerman TAKUT         HYL  
  kesvil Doris Soltar´s Vogue Hannaleena Vuorinen VAS         POIS  
  tarupi Aapo Tarupihan Nuuskamuikkunen Reetta Heinonen YLÖKK         POIS  
  cocspa Lyyli Great Escape Follow Me Please Asko Nissinen KKK         POIS  

Maksi 3, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 65, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 36,80 4,57 -10,20 0 -10,20  
2 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 37,25 4,51 -9,75 0 -9,75  
3 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä LEVEK 37,31 4,50 -9,69 0 -9,69  
4 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Kulo TAMSK 38,83 4,33 -8,17 0 -8,17  
5 borcol Loox Jakovall Oh You Pretty Thing Jenni Leino LAW 40,28 4,17 -6,72 0 -6,72  
6 auspai Dante Ardiente Hidalgo Delgado Shanti Karinen AST 40,96 4,10 -6,04 0 -6,04  
7 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Päivi Männistö LEVEK 41,12 4,09 -5,88 0 -5,88  
8 auspai Baloo Glenhouse´s Istinjo Anna Laakso ATT 41,22 4,08 -5,78 0 -5,78  
9 novnou Wäinö Wäinö Miia Peltokangas TAMSK 41,47 4,05 -5,53 0 -5,53  
10 belpag Halla Valkohampaan Talvihalla Anne Kilpi YLÖKK 42,18 3,98 -4,82 0 -4,82  
11 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU 42,76 3,93 -4,24 0 -4,24  
12 novnou Vini Hämäjärven Winnie The Pooh Juha Siiranen TAMSK 43,79 3,84 -3,21 0 -3,21  
13 mudi Vili Kilvan Hamvas Herceg Satu Valtonen YLÖKK 44,80 3,75 -2,20 0 -2,20  
14 belpag Tiltu Finn Noir Gilda Johanna Peltonen E-HKK 45,62 3,68 -1,38 0 -1,38  
15 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 45,91 3,66 -1,09 0 -1,09  
16 espves Rasta Concurrido Oveja Jyri Haapamäki YLÖKK 48,40 3,47 1,40 0 1,40  
17 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 49,02 3,43 2,02 0 2,02  
18 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK 37,86 4,44 -9,14 5 5  
19 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 38,50 4,36 -8,50 5 5  
20 borcol Vuk Tending Cantrip Mila Oravecz LAW 40,19 4,18 -6,81 5 5  
21 borcol Split Eyewitness Sunborn Kristiina Grönlund LAW 40,54 4,14 -6,46 5 5  
22 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 41,96 4,00 -5,04 5 5  
23 beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen RIMA 42,17 3,98 -4,83 5 5  
24 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK 42,83 3,92 -4,17 5 5  
25 beauce Sini Punasukan Sinisiipi Teemu Sarjanen RIMA 46,58 3,61 -0,42 5 5  
26 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 47,62 3,53 0,62 5 5,62  
27 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 55,05 3,05 8,05 0 8,05  
28 borcol Manta Serica's Babette Heidi Pötry TAMSK 39,44 4,26 -7,56 10 10  
29 snauts Eetu Epelin Renatus Irmeli Vuola RÄ-KÄ 44,10 3,81 -2,90 10 10  
30 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 45,22 3,71 -1,78 10 10  
31 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS 48,08 3,49 1,08 10 11,08  
32 walspa Roope Boniton Orfeus Essi Järvelä E-HKK 53,60 3,13 6,60 5 11,60  
33 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA 48,67 3,45 1,67 10 11,67  
34 belpat Säde Flammeus Aamurusko Johanna Kronqvist K-PKK 50,51 3,33 3,51 10 13,51  
35 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 43,30 3,88 -3,70 15 15  
36 auskel Kapo Bestseller Da Capo Sari Heinonen VIRTA 52,34 3,21 5,34 10 15,34  
37 parcol Pyry Memorylane Bet I Can Bounce Olli Alapiha TAMSK 48,87 3,44 1,87 15 16,87  
38 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 49,44 3,40 2,44 15 17,44  
39 mudi Leo Irhaberki Csili Vili Satu Valtonen YLÖKK 49,74 3,38 2,74 15 17,74  
40 pitcol Sitra Twilight Moon Jangle Jade Tiia Rajaniemi LEVEK 53,26 3,15 6,26 15 21,26  
41 pitcol Kirppu Saviniityn Iivari Silja Larmu LEVEK 53,55 3,14 6,55 15 21,55  
42 samoje Nemo Salomaan Lassi Jenni Tyrylä E-HKK 59,33 2,83 12,33 20 32,33  
  pitcol Oona Saviniityn Onerva Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW         HYL  
  auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA         HYL  
  borcol Hertz Eyewitness Soulmate Marko Mäki OCA         HYL  
  borcol Nara Skydive Merkurius Kaisa-Maaretta Honkonen JAT         HYL  
  pirset Julia Merryview's Creme Surprise Anna Nylund VAS         HYL  
  borcol Hermanni Oakmeadow Hard Value Mari Pirttiniemi VIRTA         HYL  
  borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  x-rotu Ronja Ronja Riikka Janka TAMSK         HYL  
  x-rotu Maunu Maunu Anna Karhenmaa TAMSK         HYL  
  borcol Fresco Shadoway´s Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  borcol Niiskuneiti Woodtrail Chelsea Milla Alonen ATT         HYL  
  belpag Kiia Finn Noir Hazy Dazy Henriikka Hakala TASSU         HYL  
  auskel Kaapo Nallikallion Arosusi Karoliina Tuori WECA         HYL  
  snauts Ilpo Mihan Hajuherne Pentti Nenonen RIMA         HYL  
  borcol Tarja Wildmagpie's Melodie Anna Nylund VAS         HYL  
  auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  belpag Hempukka Baghira Di Terra Luna Heidi Kailio LAGU         HYL  
  belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  borcol Exce Emenems Exce Kaisa-Maaretta Honkonen JAT         HYL  
  borcol Diva Decathlete's Cassiopeia Anu Rikkilä LAW         HYL  
  auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  belpag Vau Nallehukan Vau Anne Huittinen LEVEK         HYL  
  samoje Lempi Valkonaaman Luonnonlahja Anne Huhtanen LAGU         POIS  
  novnou Vicksi Hingstbackes Red-Viktoria Merja Myllymaa JAT         POIS  
  auspai Nimbus Hazelmoor I Black Shadow Milja Kunnas-Grönholm JANKK         POIS  
  borcol Taru Tronic Catarua Samu Pehkonen YLÖKK         POIS  
  auskel Alpo Coshagh Aragorn Katja Särkkä RIMA         POIS  
  auspai Laki Glenhouse´s Goody-Goody Jari Salmela TAKUT         POIS  
  auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         POIS