Kilpailu 7.2.2010, paikka Tampere, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1]

A agilityrata, mini 3, kello 9.00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 46 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 cavspa Nelli Babbler's Lilla Celine Päivi Kärkkäinen TAMSK 43,02   -2,98 0 -2,98 SERT-A
2 käävil Aelia Trucker's Ultima Thule Tiina Viitanen TAMSK 43,72   -2,28 0 -2,28  
3 jackru Rico Multakirsun Magicmiracle Marja Mustanoja ÄETSÄ 44,61   -1,39 0 -1,39  
4 kääpin Pelle Suniloxi Pelle Bertil Virpi Hujanen YLÖKK 45,00   -1,00 0 -1,00  
5 phalen Ceea Pietarinjängän Ceea Marjut Kovalainen TAMSK 46,33   0,33 0 0,33  
6 auster Manta Avocation Aurora Borealis Maisa Valkeamäki HAU 48,24   2,24 0 2,24  
7 boster Niilo Nevicata\'s Nicolas Cage Emilia Simonen TAKUT 48,70   2,70 0 2,70  
8 borter Liina Helinä Sini Kaukinen LEVEK 39,22   -6,78 5 5  
9 cocspa Melli Carrier All-Purpose Johanna Nyberg TAMSK 42,20   -3,80 5 5  
10 shelam Mimmi Bumtsi Bum Easy As Pie Kati Kangasaho OCA 43,59   -2,41 5 5  
11 amecoc Hugo Little Life Hot Colours Outi Heikkinen TAMSK 48,59   2,59 5 7,59  
12 kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA 49,65   3,65 5 8,65  
13 norwte Saku Porrigito Pommac Ulla Viholainen FPUKO 50,20   4,20 5 9,20  
14 kleins Anni Annia Von Der Rosenpforte Johanna Wüthrich YLÖKK 51,17   5,17 5 10,17  
15 lanhee Sanni Bovenop Zola The Heeler Elina Järvenpää YLÖKK 48,62   2,62 10 12,62  
16 lägpys Ansa Cimillan Kajsa Karamelli Eva-Lisa Hillosalo LEVEK 49,99   3,99 10 13,99  
17 lanhee Alli Bovenop Alexia Heeler Virpi Koponen HU-PU 53,64   7,64 10 17,64  
18 jackru Wappu Mighty Mischiefer Mayday Marja Hihnala TAMSK 53,96   7,96 10 17,96  
  borter Luca Foxforest Flashback Sanna Kobylin JAU         HYL  
  jackru Nestori Hindhill´s Generation Gale Teemu Määttä TAMSK         HYL  
  borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT         HYL  
  jackru Lilli Mighty Mischiefer Mayflower Mia Nieminen WALAT         HYL  
  cavspa Neleh Pikku Piskin Matilda Sanna Karjalainen HU-PU         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 9.30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 27, ihanneaika 46 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 novnou Viggo Nordwart Viggo Saara-Maija Kallio TAMSK 37,51   -8,49 0 -8,49  
2 kromfo Duo Jazzmo Duo Annariina Kulmala FPUKO 38,26   -7,74 0 -7,74 SERT-A
3 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA 38,38   -7,62 0 -7,62  
4 espves Ansa Pevikan Sirius Emilia Rainetoja JAU 40,31   -5,69 0 -5,69  
5 pon Sipowicz Tuus Archie Bunker Tommi Raita-aho TAMSK 41,69   -4,31 0 -4,31  
6 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 42,26   -3,74 0 -3,74  
7 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 43,21   -2,79 0 -2,79  
8 kääsna Pete Willy Lee Sierra Pepper Tiina Puisto RAUMA 45,99   -0,01 0 -0,01  
9 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK 46,00   0,00 0 0  
10 cavspa Andy Babbler's Hanoi Rocks Petri Tamminen TAMSK 43,07   -2,93 5 5  
11 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 43,27   -2,73 5 5  
12 novnou Itu Jadored`s Tiny Kaboom Anu Partanen TAMSK 43,80   -2,20 5 5  
13 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT 44,47   -1,53 5 5  
14 kääsna Tessu D'arne Touran Säde Andstén JANKK 52,31   6,31 0 6,31  
15 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU 41,93   -4,07 10 10  
16 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Virve Pääläinen RIMA 43,75   -2,25 10 10  
17 amecoc Kenny Fatalife Special Edition Outi Heikkinen TAMSK 45,03   -0,97 10 10  
18 amecoc Kimi Fatalife Sence Of Taste Outi Heikkinen TAMSK 53,57   7,57 5 12,57  
  skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU         HYL  
  kromfo Bella Krumme Furche Tequila Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  mittel Aragon Aragon Von Der Rosssteige Carita Sirén YLÖKK         HYL  
  mittel Neppi Satasen Vappukeppi Johanna Wüthrich YLÖKK         HYL  
  tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen TAMSK         HYL  
  novnou Choco Hämäjärven Pocahontas Jonna Jokinen TAMSK         HYL  
  manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja JAU         HYL  
  koohon Sally Wishdecoy Geri Claudia Anne Trygg RAUMA         POIS  
  espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  koohon Sade Bullbenz Kooi Sade Geri Anne Trygg RAUMA         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 10.40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Mimmi Bumtsi Bum Easy As Pie Kati Kangasaho OCA 39,21   -7,79 0 -7,79  
2 borter Liina Helinä Sini Kaukinen LEVEK 42,73   -4,27 0 -4,27  
3 cavspa Neleh Pikku Piskin Matilda Sanna Karjalainen HU-PU 43,23   -3,77 0 -3,77  
4 borter Luca Foxforest Flashback Sanna Kobylin JAU 47,16   0,16 0 0,16  
5 lanhee Sanni Bovenop Zola The Heeler Elina Järvenpää YLÖKK 48,12   1,12 0 1,12  
6 kleins Anni Annia Von Der Rosenpforte Johanna Wüthrich YLÖKK 48,78   1,78 0 1,78  
7 boster Niilo Nevicata\'s Nicolas Cage Emilia Simonen TAKUT 51,42   4,42 0 4,42  
8 jackru Rico Multakirsun Magicmiracle Marja Mustanoja ÄETSÄ 44,79   -2,21 5 5  
9 kääpin Pelle Suniloxi Pelle Bertil Virpi Hujanen YLÖKK 50,44   3,44 5 8,44  
10 norwte Saku Porrigito Pommac Ulla Viholainen FPUKO 54,34   7,34 5 12,34  
11 phalen Ceea Pietarinjängän Ceea Marjut Kovalainen TAMSK 56,89   9,89 5 14,89  
  lanhee Alli Bovenop Alexia Heeler Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  jackru Nestori Hindhill´s Generation Gale Teemu Määttä TAMSK         HYL  
  kääsna Nipa Sini-Minin Game Boy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  cocspa Melli Carrier All-Purpose Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  jackru Wappu Mighty Mischiefer Mayday Marja Hihnala TAMSK         HYL  
  cavspa Nelli Babbler's Lilla Celine Päivi Kärkkäinen TAMSK         HYL  
  jackru Lilli Mighty Mischiefer Mayflower Mia Nieminen WALAT         HYL  
  borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT         HYL  
  lägpys Ansa Cimillan Kajsa Karamelli Eva-Lisa Hillosalo LEVEK         HYL  
  käävil Aelia Trucker's Ultima Thule Tiina Viitanen TAMSK         HYL  
  auster Manta Avocation Aurora Borealis Maisa Valkeamäki HAU         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 11.10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA 42,10   -4,90 0 -4,90  
2 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 44,04   -2,96 0 -2,96  
3 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa JANKK 44,23   -2,77 0 -2,77  
4 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Virve Pääläinen RIMA 44,35   -2,65 0 -2,65  
5 cavspa Andy Babbler's Hanoi Rocks Petri Tamminen TAMSK 44,84   -2,16 0 -2,16  
6 kromfo Bella Krumme Furche Tequila Annariina Kulmala FPUKO 47,10   0,10 0 0,10  
7 mittel Neppi Satasen Vappukeppi Johanna Wüthrich YLÖKK 45,44   -1,56 5 5  
8 kromfo Duo Jazzmo Duo Annariina Kulmala FPUKO 47,29   0,29 5 5,29  
9 kääsna Pete Willy Lee Sierra Pepper Tiina Puisto RAUMA 48,52   1,52 5 6,52  
10 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 48,84   1,84 5 6,84  
11 mittel Aragon Aragon Von Der Rosssteige Carita Sirén YLÖKK 39,59   -7,41 10 10  
12 espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja JAU 45,10   -1,90 10 10  
13 espves Ansa Pevikan Sirius Emilia Rainetoja JAU 54,78   7,78 10 17,78  
  tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen TAMSK         HYL  
  espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         HYL  
  novnou Choco Hämäjärven Pocahontas Marjut Kovalainen TAMSK         HYL  
  novnou Itu Jadored`s Tiny Kaboom Anu Partanen TAMSK         HYL  
  skette Huima Texforrier Kolour Matters Sanna Nummelin JAU         HYL  
  manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  kääsna Tessu D'arne Touran Säde Andstén JANKK         HYL  
  pon Sipowicz Tuus Archie Bunker Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  novnou Viggo Nordwart Viggo Saara-Maija Kallio TAMSK         HYL  
  shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT         HYL  
  borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK         HYL  
  koohon Sally Wishdecoy Geri Claudia Anne Trygg RAUMA         POIS  
  espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  koohon Sade Bullbenz Kooi Sade Geri Anne Trygg RAUMA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 11.50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 31, ihanneaika 47 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 37,05   -9,95 0 -9,95  
2 novnou Wäinö Wäinö Hanna Löytynoja TAMSK 42,33   -4,67 0 -4,67 SERT-A
3 novnou Raisa Jadored's Duckie Kaboom Pentti Salonen TAMSK 43,67   -3,33 0 -3,33  
4 belpat Cracker Tarkatan Cracker Päivi Saarilahti PIEKS 48,52   1,52 0 1,52  
5 pitcol Luna Gold Zafiras Havana Tiia Rajaniemi TAKUT 49,23   2,23 0 2,23  
6 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja TAMSK 40,74   -6,26 5 5  
7 pitcol Kirppu Saviniityn Iivari Silja Larmu LEVEK 42,68   -4,32 5 5  
8 belpag Valo Black Master's Vogue Lady Johanna Koukkula TAKUT 43,44   -3,56 5 5  
9 mudi Konsta Uros Du Clos Saint-Joseph Maria Lehto HSKH 44,49   -2,51 5 5  
10 auspai Lilli Hazelmoor Lime Lemonade Paula Mäki TAMSK 48,99   1,99 5 6,99  
11 silnou Senni Taka-Tapiolan Frida Lotta Korventausta TAMSK 49,29   2,29 5 7,29  
12 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 39,08   -7,92 10 10  
13 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Salonen TAMSK 41,80   -5,20 10 10  
14 pitcol Oona Saviniityn Onerva Jutta Ruokonen NPKH 46,63   -0,37 10 10  
15 slapko Dimi Liehkun Dimis Minna Lähdekorpi TAMSK 54,04   7,04 5 12,04  
16 borcol Nancy Story Goes Queen Of Shadow Marjo Halmiala LAUKA 49,67   2,67 10 12,67  
17 auspai Laku Hazelmoor Janet Jackson Minna Saros TAMSK 53,21   6,21 10 16,21  
18 parcol Pyry Memorylane Bet I Can Bounce Olli Alapiha TAMSK 60,40   13,40 10 23,40  
19 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 52,26   5,26 20 25,26  
20 mudi Huru Kilvan Hamvas Higany Tuula Kuntonen RIMA 63,31   16,31 15 31,31  
  mudi Vili Kilvan Hamvas Herceg Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  belpat Dille Hukkarullan Dille Hanna Vitikainen CITYB         HYL  
  sakpai Kössi Sonorian Cherubino Johanna Kuninkaanniemi TAMSK         HYL  
  auspai Onni Pyrzillac´s Ax-on-man Anne Huhtanen LAGU         HYL  
  novnou Vini Hämäjärven Winnie The Pooh Juha Siiranen TAMSK         HYL  
  belpat Senni Foolproof Ultimatum Sinikka Leino-Rahikka KANAV         HYL  
  borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä TAKUT         HYL  
  belpat Muka Rantavahdin Gogo Girl Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  
  borcol Tinka Festivo Åfelia Soile Niemi TAMSK         HYL  
  auspai Sara Hazelmoor Jazzy Jeans Eeva Tervo NPKH         HYL  
  samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 13.00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 31, ihanneaika 50 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 kroati Puubi Biba Tommi Raita-aho TAMSK 39,28   -10,72 0 -10,72  
2 sakpai Kössi Sonorian Cherubino Johanna Kuninkaanniemi TAMSK 40,07   -9,93 0 -9,93  
3 mudi Vili Kilvan Hamvas Herceg Satu Valtonen YLÖKK 40,55   -9,45 0 -9,45 SERT-A
4 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja TAMSK 41,39   -8,61 0 -8,61  
5 novnou Wäinö Wäinö Hanna Löytynoja TAMSK 42,95   -7,05 0 -7,05  
6 belpat Senni Foolproof Ultimatum Sinikka Leino-Rahikka KANAV 43,50   -6,50 0 -6,50  
7 novnou Raisa Jadored's Duckie Kaboom Pentti Salonen TAMSK 43,80   -6,20 0 -6,20  
8 belpat Cracker Tarkatan Cracker Päivi Saarilahti PIEKS 43,93   -6,07 0 -6,07  
9 mudi Huru Kilvan Hamvas Higany Tuula Kuntonen RIMA 46,61   -3,39 0 -3,39  
10 parcol Pyry Memorylane Bet I Can Bounce Olli Alapiha TAMSK 46,71   -3,29 0 -3,29  
11 slapko Dimi Liehkun Dimis Minna Lähdekorpi TAMSK 49,61   -0,39 0 -0,39  
12 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä TAKUT 36,33   -13,67 5 5  
13 kroati Pimpo Tuus Paniikkipilleri Sarkku Salonen TAMSK 38,67   -11,33 5 5  
14 novnou Vini Hämäjärven Winnie The Pooh Juha Siiranen TAMSK 40,87   -9,13 5 5  
15 borcol Tinka Festivo Åfelia Soile Niemi TAMSK 42,21   -7,79 5 5  
16 belpag Valo Black Master's Vogue Lady Johanna Koukkula TAKUT 40,60   -9,40 10 10  
  belpat Dille Hukkarullan Dille Hanna Vitikainen CITYB         HYL  
  auspai Sara Hazelmoor Jazzy Jeans Eeva Tervo NPKH         HYL  
  pitcol Oona Saviniityn Onerva Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  belpat Muka Rantavahdin Gogo Girl Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  
  pitcol Kirppu Saviniityn Iivari Silja Larmu LEVEK         HYL  
  borcol Nancy Story Goes Queen Of Shadow Marjo Halmiala LAUKA         HYL  
  auspai Laku Hazelmoor Janet Jackson Minna Saros TAMSK         HYL  
  mudi Konsta Uros Du Clos Saint-Joseph Maria Lehto HSKH         HYL  
  samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK         HYL  
  auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  pitcol Luna Gold Zafiras Havana Tiia Rajaniemi TAKUT         HYL  
  silnou Senni Taka-Tapiolan Frida Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  auspai Onni Pyrzillac´s Ax-on-man Anne Huhtanen LAGU         HYL  
  kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  auspai Lilli Hazelmoor Lime Lemonade Paula Mäki TAMSK         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14.00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 12, ihanneaika 52 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 x-rotu Java Java Tanja Malmberg TAMSK 45,51   -6,49 0 -6,49 SERT
2 x-rotu Jazi Jazi Johanna Kosonen E-HKK 47,51   -4,49 0 -4,49 SERT
3 toyvil Hevi Miniwin's Rock'n Roll Päivi Karilaakso TAMSK 55,45   3,45 0 3,45  
4 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 45,53   -6,47 5 5  
5 mittel Miki Mikälie Lentotähti Renja Vanne PAHA 48,06   -3,94 5 5  
6 bichav Nooa Bannera's Fast'n Famous Pia Suominen TAMSK 51,48   -0,52 5 5  
7 jackru Tessu Karrell Lord Chester Leena Alasorvari YLÖKK 51,60   -0,40 5 5  
8 norwte Nalle Porrigito Ässämix Ulla Viholainen FPUKO 53,97   1,97 5 6,97  
9 borter Selma Demimoon Storm In Teacup Riikka Karttunen TAMSK 57,30   5,30 10 15,30  
  parson Minni Tairngire Fionnuala Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  jackru Miisa Kinapak Nar Nirimba Pia Niittymäki TAMSK         HYL  
  parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAKUT         HYL  
  cavspa Jente Dawnhaze Sanna Karjalainen HU-PU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14.00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 9, ihanneaika 52 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 cocspa Muska Elmers Goldmine Proud Nanette Sirpa Kivimäki TAMSK 56,13   4,13 0 4,13  
2 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK 43,54   -8,46 5 5  
3 shelam Zelda Gwenda Zelda Marjo Uimi TOIJA 51,80   -0,20 5 5  
4 cocspa Hyrrä Benchmark Corazon Jan Egeland-Jensen TAMSK 52,53   0,53 5 5,53  
5 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA 45,85   -6,15 10 10  
6 cocspa Nessi Shavian Dancing Wheels Ismo Laitinen TAMSK 48,18   -3,82 10 10  
  cocspa Nata Speck Line Angel Is Blue Elina Laitinen TAMSK         HYL  
  shelam Honey Goldenhoney Johanna Tammela TAMSK         HYL  
  x-rotu Onni Onni Eeva-Maria Levander PAHA         HYL  
  shelam Aikku Karaatin Syysyön Uni Janette Ojaniemi LAGU         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 14.50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 15, ihanneaika 52 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK 36,25   -15,75 0 -15,75 SERT
2 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA 37,91   -14,09 0 -14,09  
3 novnou Eppu Small Fetcher Famous Flavio Aino Luosa TAMSK 43,11   -8,89 0 -8,89 SERT
4 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 46,63   -5,37 0 -5,37  
5 slapko Omppu Fidelis Åmenainen Marjo Kouhia WALAT 48,46   -3,54 0 -3,54  
6 auspai Milli Hazelmoor Qeiju Minna Saros TAMSK 41,15   -10,85 5 5  
7 borcol Kiia Story Goes Queen Of Hearts Marjo Halmiala LAUKA 51,04   -0,96 10 10  
8 slapko Possu Anana\'s Duudson Britney Marjo Kouhia WALAT 51,23   -0,77 10 10  
9 belpat Ima Ar'tfulfox's Dusky Duchess Jonna Saarela TAKUT 61,22   9,22 5 14,22  
10 borcol Manta Serica\'s Babette Heidi Pötry TAMSK 38,17   -13,83 20 20  
  x-rotu Maunu Maunu Anna Karhenmaa TAMSK         HYL  
  sakpai Jaki Evergrey´s Legend Pirjo Ojala TAKUT         HYL  
  pitcol Sisu Kangasvuokon Marks Anni Ahonen JAT         HYL  
  borcol Evvi Briskness Eternal Flame Tiina Kolari-Vuorio TAMSK         HYL  
  bokser Esme Hurricane Mia Laine E-HKK         HYL  
  belpag Halla Valkohampaan Talvihalla Anne Kilpi YLÖKK         POIS  
  auskel Yello Kelmi Hervoton Hepuli Rina Pirhonen YLÖKK         POIS  
  novnou Fanny Trindy's Rock Angel Noora Suntio TAMSK         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 15.45, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 19, ihanneaika 46 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 amecoc Kiira Little Life La Rossa Henna Elonen TAMSK 34,68   -11,32 0 -11,32  
2 amecoc Nea Little Life Just Dreaming Outi Heikkinen TAMSK 39,23   -6,77 0 -6,77  
3 bicfri Pondi Sormusten Mahdin Voima Aino Vehviläinen WECA 39,98   -6,02 0 -6,02  
4 kääpin Hippu Briatzan Briseyda Krista Ojala TAMSK 40,00   -6,00 0 -6,00  
5 kääsna Nappi Pirius Justicia Outi Simonen TAMSK 40,24   -5,76 0 -5,76  
6 jackru Tara Mindura Outback Gem Leena Alasorvari YLÖKK 40,66   -5,34 0 -5,34 SERT
7 norwte Aurora Chivas Hd Krusmynta Anna Sävilammi TAMSK 40,99   -5,01 0 -5,01  
8 bicfri Rampo Diamella Tea For Two Aino Vehviläinen WECA 43,80   -2,20 0 -2,20 SERT
9 caiter Evi Blended Miss Moneypenny Leena Rasinaho TAMSK 39,16   -6,84 5 5  
10 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen E-HKK 32,67   -13,33 10 10  
11 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 41,57   -4,43 10 10  
12 jackru Iita Snowflake Anne Koskela SJRT 46,65   0,65 10 10,65  
13 borter Aria Flagstones Happy For You Mimoza Vierikko TAMSK 48,39   2,39 10 12,39  
  jackru Kelmi Dirtdigger's Tasmanian Devil Anne Koskela SJRT         HYL  
  jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  käävil Foxi Villa Fantasian Focus Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  
  lunnik Gry Anarchos Piprane Diva Jenni Kaipainen TAMSK         HYL  
  kleins Taika Lecibsin Tiptop Reetta Kangaslampi TAMSK         HYL  
  lägpys Zippi Vinhallan Viikinkitaru Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  boster Manu Fubky Divas Almost A Clown Emilia Wahlroos TAMSK         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 16.15, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 48 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Bella Pihlajapirtin Night Shadow Marjukka Helin YLÖKK 29,55   -18,45 5 5  
2 shelam Onni Peltsun Giloz-Valentino Ida-Maria Seppälä TAMSK 35,71   -12,29 5 5  
3 shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari Kaisa Porri LEVEK 36,58   -11,42 5 5  
4 parson Velho Miselin Mordor Liisa Berg TAMSK 37,09   -10,91 15 15  
  pinser Kerttu Of Leijliden Jerba Emilia Simonen TAKUT         HYL  
  mittel Niki Huraus Coksi Niina Nevala PAHA         HYL  
  cocspa Niki Heart-Breaker Arnold Heidi Vahasalo TAMSK         HYL  
  tarupi Aapo Tarupihan Nuuskamuikkunen Reetta Heinonen YLÖKK         HYL  
  keesho Nekka Sjöboffens Farewell Angelina Helena Kokko TAMSK         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 16.15, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 13, ihanneaika 48 s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 pumi Vertti Ylenmäen Celex Emmi Vesterinen TAMSK 39,43   -8,57 5 5  
2 mudi Leo Irhaberki Csili Vili Satu Valtonen YLÖKK 39,90   -8,10 5 5  
3 kulnou Bondi Häämörin Nakke Nakuttaja Mia Tikkanen ATT 39,97   -8,03 5 5  
4 auspai Väinö Kia-Rina Born To Be Wild Anne Kumpula TAMSK 39,05   -8,95 10 10  
5 belpat D'lyla Spiritus Esti D'lyla Laura Radridge TAMSK 38,09   -9,91 15 15  
6 auspai Helmi Furdie's Frascati Siiri Mikola YLÖKK 39,57   -8,43 15 15  
  auspai Tosca Glenhouse's Oatmeal Pizza Jukka Salonen YLÖKK         HYL  
  auskel Ama Ahmakulman Amalia Henri Virtanen TAMSK         HYL  
  kulnou Bella Guldgårdens Pretty Princess Leena Paavola JAU         HYL  
  auskel Poco Skipper Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  pon Vale Afthsban Cruella De Vil Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  
  auskel Eka Whyalla's Ekala Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  belpat Remo Ar'tfulfox's Heartbreaker Jari Salmela TAKUT         HYL  
  walspa Remu Jangas Direct Action Kaisa Majanen TAKUT         POIS  
  x-rotu Nöpö Nöpö Soile Sammalisto TAMSK         POIS  
  borcol Tosi Borderness Just Tosi Hanna-Mari Ikonen YLÖKK         POIS