Kilpailu 5.2.2011, paikka Lempäälä, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 käävil Lucilla Stefany Lucilla Lovely FI23904/10 Tiina Viitanen 31965732 TAMSK 42,90 3,52 -5,10 0 -5,10 LUVA
2 74 jackru Puuska Peppersmoothie`s Cherise Rosemary ER27018/09 Johanna Kosonen 32168512 RIMA 49,34 3,06 1,34 10 11,34  
3 59 kääpin Teuvo Ringmaster's Own Here I Come Again FI24202/09 Milla Stenman 32089565 VAS 49,69 3,04 1,69 10 11,69  
4 69 käävil Rene Backseat Drivers Touch Topaz FI37668/09 Päivi Mantila 40009472 JANKK 51,86 2,91 3,86 10 13,86  
5 62 kääpin Doris Briatzan Ambrocia FIN46426/05 Heikki Kallio 32559480 LAGU 34,35 4,40 -13,65 15 15  
  57 kääpin Veeti Slobber Elf's After Dark FIN39010/07 Jenni Tolppa 40075246 VIRTA         HYL  
  58 käävil Ossi Villa Fantasian Ozzy FI33711/09 Päivi Karilaakso 31993296 TAMSK         HYL  
  60 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana FI50346/09 Timo Puusaari 33895703 RIMA         HYL  
  61 caiter Pete Candycairn Charlie Brown FIN43755/06 Mari Reunanen 40007653 WECA         HYL  
  63 jackru Emmy Liinakon Linda ER29648/08 Janne Edgren 40002180 YLÖKK         HYL  
  65 bichav Simo Calins Nounours Amuseur Brunatre FI18439/09 Pia Suominen 32004087 TAMSK         HYL  
  66 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj ER35500/09 Terhi Thuneberg 31938701 E-HKK         HYL  
  67 caiter Evi Blended Miss Moneypenny FIN11722/07 Leena Rasinaho 29902749 TAMSK         HYL  
  68 jackru Wilja Rapunzellin Hurricane Hilda ER36413/05 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ         HYL  
  71 mittel Maisa Nonita Onnen Tähti FI16239/09 Siru Rajala 34452491 TAMSK         HYL  
  72 x-rotu Curro Curro FIX00538/10 Johanna Eskelinen 34237496 TAMSK         HYL  
  73 tiispa Emmi Down-Goblin Emilie FIN30293/05 Satu Luotolinna 40075333 HUITT         HYL  
  70 kääpin Mila Pikkuhäjyn Afrodite FIN36234/06 Suvi Karilainen 40001809 YLÖKK         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 koohon Fero Lucky Nana´s Ferra Fioraano FIN31280/06 Jaana Tanneraho 40001574 VIRTA 44,26 3,41 -3,74 0 -3,74 LUVA
2 38 koohon Tahvo Black Amiikos Tjacko Tomasse FIN48340/03 Päivi Karhunen 33070492 VIRTA 54,47 2,77 6,47 0 6,47  
3 52 kromfo Pila Kipazin Just A Joke FI31937/09 Hanna-Veera Degerman 32482586 TAKUT 48,68 3,10 0,68 10 10,68  
4 51 kromfo Enni Jazzmo Flamenco FIN16903/07 Petra Jokila 28752181 LEVEK 58,30 2,59 10,30 15 25,30  
  42 lagrom Malla Foogel Rufina FI27379/09 Tuula Kotiranta 32078783 HARJA         HYL  
  43 parson Trixi Gwragged Annwn Bellatrix Black ER40764/06 Ira Timonen 28758185 YLÖKK         HYL  
  46 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion ER42866/04 Hanna Näsinlinna 34295768 TAMSK         HYL  
  47 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope FIN49865/08 Sirpa Kivimäki 32422591 TAMSK         HYL  
  49 kkette Sally Hit Theroad Celebration FIN19437/08 Fredrik Kullberg 40008790 BAC         HYL  
  53 amecoc Oosa Marvellous Showtime Diva FIN41404/08 Sanni Ala-Uotila 32405026 WUH         HYL  
  54 espves Ansa Nadador Café Dulce ER45613/09 Miia Hellsten 32135147 RAUMA         HYL  
  40 keesho Lahja Kellokukka Lahja FIN27558/06 Marja Kokko 32261930 TAMSK         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 mudi Allu Kilvan Puskapor FIN38612/07 Laura Kalevo 34183757 TAMSK 35,57 4,24 -12,43 0 -12,43 LUVA
2 23 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse FI12138/09 Anne Valli 31947967 WECA 36,93 4,09 -11,07 0 -11,07 SERT
3 34 lappor Velho Mikälie Xynyt FIN51066/08 Anna Parviainen 32313419 LAKKE 37,05 4,08 -10,95 0 -10,95 LUVA
4 26 borcol Raita Eventually Infinite Dreams FI12466/09 Matleena Kallio 32950018 TAMSK 37,26 4,05 -10,74 0 -10,74 SERT
5 32 auspai Mona Stagedog Doris Day FIN33999/08 Antti Hemminki 40073412 TAMSK 37,69 4,01 -10,31 0 -10,31 LUVA
6 37 belpat Cara Off Line's First Hope FI21435/09 Elina Teivainen 32162495 ATT 38,79 3,89 -9,21 0 -9,21 LUVA
7 10 novnou Muska Trindy's Vanilla Ninja FIN48111/07 Marja Petäjä-Suvanto 40070702 P-HAU 39,08 3,86 -8,92 0 -8,92 LUVA
8 24 lappor Rokki Tuulenkuun Luoksesi Löydän ER12161/08 Maria Vainio 32068379 HARJA 44,67 3,38 -3,33 0 -3,33 SERT
9 17 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch FIN50593/08 Sanna Rantanen 40003166 TAMSK 48,29 3,13 0,29 0 0,29  
10 8 borcol Piki Viätts Piki ER17384/07 Tiina Harrinkari 30914153 YLÖKK 41,29 3,66 -6,71 5 5  
11 29 lappor Luca Tuulenkuun Leiki Mun Kaa ER12160/08 Marja Kuitunen 25518810 TAMSK 54,34 2,78 6,34 10 16,34  
12 11 dalmat Pepe Araidan Yllätys EJ51938/08 Timo Cavelius 34208522 TAMSK 48,42 3,12 0,42 25 25,42  
  5 isovil Zahi Trucker's Zahia FIN12936/07 Marita Yliknuussi 33964676 SVK         HYL  
  6 novnou Teddy Tollerbay Banjo Accord FIN45326/07 Kati Koto 27162167 KSKK         HYL  
  9 pumi Pp Camms Attityd FI 14546/09 Katja Laine 32116674 PAHA         HYL  
  12 hovawa Aku Karoonan Samooja FIN35981/08 Miko Rinne 40024544 TAMSK         HYL  
  14 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu FIN47059/08 Päivi Kärkkäinen 31992145 TAMSK         HYL  
  15 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly FI46081/09 Eeva Tervo 32037313 NPKH         HYL  
  16 auskel Eka Whyalla's Ekala FIN16448/06 Tuula Pessa 32143207 TAMSK         HYL  
  18 sakpai Tatu Saltzdal Adonis FIN12857/08 Lilli Feiring 32145564 TAMSK         HYL  
  19 samoje Usva Tuulian Nummen Usva FIN11702/07 Ari Junnikkala 32177930 YLÖKK         HYL  
  20 mudi Konna Mustapippurin Päivänpaiste FIN34195/07 Vilja-Veera Järvinen 29436095 TAMSK         HYL  
  21 rhokoi Ahti Fikisha Ahadi FIN50104/06 Anna Mäki 40018930 TAMSK         HYL  
  25 borcol Pepsi Rugersuper FI44154/09 Leena Välimäki 32202685 TSAU         HYL  
  27 auspai Helmi Furdie's Frascati ER37210/05 Siiri Mikola 32011672 YLÖKK         HYL  
  28 auskel Kyra Yacatis Alkira-Queeny FIN45965/08 Kirsi Mertala 32978278 VIRTA         HYL  
  30 auspai Väinö Kia-Rina Born To Be Wild FIN52763/06 Anne Kumpula 33194695 TAMSK         HYL  
  31 rhokoi Eden Mahiri Retta`s Eden FIN45497/07 Laura Lamminsivu 40002732 YLÖKK         HYL  
  35 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow FI32237/09 Veli-Petteri Mäkelä 22629689 SBCAK         HYL  
  36 x-rotu Nöpö Nöpö FIX00969/09 Soile Sammalisto 32100732 TAMSK         HYL  
  2 auskel Kita Hyvänenaika Kallis FIN55461/06 Henna Välikangas 31989831 TAKUT         POIS  
  3 gorset Sabi Windcrest Showpoint Uptown Girl FI20428/09 Sophie Aspholm 21345184 TAMSK         POIS  
  13 dalmat Lotta Gracilis Higher Power FIN35158/05 Päivi Jousmäki 32213276 TAMSK         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine FIN55292/07 Maaria Kumpula 26022677 TAMSK 46,56 3,35 0,56 0 0,56  
2 100 bichav Nooa Bannera's Fast'n Famous FIN18732/06 Pia Suominen 32004087 TAMSK 46,92 3,33 0,92 0 0,92  
3 105 bichav Rölli Kinway Look Of Love FIN45220/06 Linda Mäkipää 40005441 TOIJA 45,44 3,43 -0,56 5 5  
4 99 chihul Fanni Quimichin Moody May FIN54957/06 Laura Järvinen 21851047 TAMSK 51,69 3,02 5,69 5 10,69  
5 108 jackru Vili Pearlfield´s Born To Be Wild ER29667/07 Satu Valtonen 32168059 YLÖKK 50,06 3,12 4,06 10 14,06  
6 98 mittel Muska Jotamillen Coming Home FIN39898/08 Siru Rajala 34452491 TAMSK 68,55 2,28 22,55 0 22,55  
7 102 käävil Galla Villa Fantasian Alhambra FIN28247/08 Tiina Viitanen 31965732 TAMSK 70,00 2,23 24,00 0 24,00  
8 103 lunnik Gry Anarchos Piprane Diva FIN48953/06 Jenni Kaipainen 32611687 TAMSK 64,60 2,41 18,60 15 33,60  
  94 kääsna Benny Ann's Adagio Bertil FIN49508/05 Noora Nummela 34021356 E-HKK         HYL  
  96 cavspa Roni Giocoso Lucifer FIN55775/08 Jenna Kivimäki 40003375 LAGU         HYL  
  97 parson Alma Howlbeck Sweet Aroma FIN38955/03 Riitta Kylkilahti 32445989 PRT         HYL  
  101 parson Nekku Ulvomäen Onerva FIN54384/07 Kristina Nykänen 40000371 TAKUT         HYL  
  104 papill Oona Pumpulilinnan Kleopatra FIN34042/04 Annastiina Lähdesmäki 32245781 TAMSK         HYL  
  106 beagle Nasu Ninni FI10447/09 Liisa Huppunen 32068366 TAKUT         HYL  
  109 käävil Foxi Villa Fantasian Focus FIN58785/07 Päivi Karilaakso 31993296 TAMSK         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 shelam Veeti Valkolinnan William FIN56380/07 Kaija Vierimaa 34246966 LAGU 46,80 3,33 0,80 0 0,80  
2 44 parson Arttu Karvahaalarin Leevi FIN58165/07 Janne Edgren 40002180 YLÖKK 39,38 3,96 -6,62 5 5  
3 93 shelam Kaisa Käpäläkoplan O'why FIN37814/08 Marika Vuori 34203585 OSKK 46,17 3,38 0,17 5 5,17  
  48 keesho Nekka Sjöboffens Farewell Angelina FIN12858/08 Helena Kokko 32099380 TAMSK         HYL  
  91 stbter Heka Of Greenline Heartbreaker FI18005/09 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 13:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki FIN22698/09 Outi Puhakka 40010996 TAMSK 41,36 3,77 -4,64 0 -4,64 LUVA
2 7 belpam Rane Flint Van De Biezenhoeve FIN52063/07 Sanna Pyykkönen 32534175 RIMA 42,49 3,67 -3,51 0 -3,51 LUVA
3 85 walspa Börje Castiog Cadarn FIN58439/07 Terhi Talaskivi 23393309 LEVEK 43,61 3,58 -2,39 0 -2,39 SERT
4 83 borcol Tosi Borderness Just Tosi FIN36705/08 Hanna-Mari Ikonen 32157536 YLÖKK 36,62 4,26 -9,38 5 5  
5 78 espves Maisa Gotcha Nefertiti FIN32331/06 Suvi Kuivanen 33956422 HSKH 44,06 3,54 -1,94 5 5  
6 80 pitcol Rocky Twilight Moon Justice Joke FIN40470/06 Velipekka Soini 34276046 YLÖKK 45,13 3,46 -0,87 5 5  
7 84 lagrom Takku Foogel Spartaco ER13855/07 Johanna Lammi 32686926 YLÖKK 46,69 3,34 0,69 5 5,69  
8 77 pitcol Polkka Dancingstar FIN27350/08 Outi Malinen 32093726 VAU 46,71 3,34 0,71 5 5,71  
9 82 hovawa Hugo Damirazin Herra Ja Hidalgo FIN 14720/09 Mervi Rudenberg 40016207 KANSK 49,22 3,17 3,22 5 8,22  
10 89 slapko Reima Pilvipolun Reimari FIN58201/08 Laura Lilja 26461403 PAHA 66,59 2,34 20,59 5 25,59  
11 75 slapko Tyyni Pilvipolun Syystyyni FIN40404/01 Laura Lilja 26461403 PAHA 62,47 2,50 16,47 10 26,47  
  76 pitcol Oiva Spearlake's Let's Twist Again FIN52244/06 Riina Kuisma 32212031 TAKUT         HYL  
  79 borcol Lola Sykerön Nefrodite FIN18846/06 Marja Mäkelä 32220188 LEVEK         HYL  
  81 x-rotu Pirjo Pirjo FIX00284/09 Niklas Sundelin 34203323 VAS         HYL  
  86 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers ER33830/09 Silja Larmu 31962667 LEVEK         HYL  
  87 x-rotu Nana Nana FIX00516/07 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ         HYL  

B hyppyrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 kääpin Doris Briatzan Ambrocia FIN46426/05 Heikki Kallio 32559480 LAGU 30,73 4,65 -12,27 5 5  
2 67 caiter Evi Blended Miss Moneypenny FIN11722/07 Leena Rasinaho 29902749 TAMSK 33,12 4,32 -9,88 5 5  
3 72 x-rotu Curro Curro FIX00538/10 Johanna Eskelinen 34237496 TAMSK 37,10 3,85 -5,90 5 5  
4 61 caiter Pete Candycairn Charlie Brown FIN43755/06 Mari Reunanen 40007653 WECA 41,31 3,46 -1,69 5 5  
5 57 kääpin Veeti Slobber Elf's After Dark FIN39010/07 Jenni Tolppa 40075246 VIRTA 42,77 3,34 -0,23 5 5  
6 68 jackru Wilja Rapunzellin Hurricane Hilda ER36413/05 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ 39,41 3,63 -3,59 10 10  
7 74 jackru Puuska Peppersmoothie`s Cherise Rosemary ER27018/09 Johanna Kosonen 32168512 RIMA 42,53 3,36 -0,47 15 15  
  55 kiihar Nele Arte Figure Bethnal Green FIN34500/08 Tanja Malmberg 33161181 TAMSK         HYL  
  56 tiispa Hippi Seduhin Illusia FIN38023/05 Johanna Eskelinen 34237496 TAMSK         HYL  
  58 käävil Ossi Villa Fantasian Ozzy FI33711/09 Päivi Karilaakso 31993296 TAMSK         HYL  
  59 kääpin Teuvo Ringmaster's Own Here I Come Again FI24202/09 Milla Stenman 32089565 VAS         HYL  
  60 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana FI50346/09 Timo Puusaari 33895703 RIMA         HYL  
  63 jackru Emmy Liinakon Linda ER29648/08 Janne Edgren 40002180 YLÖKK         HYL  
  64 käävil Lucilla Stefany Lucilla Lovely FI23904/10 Tiina Viitanen 31965732 TAMSK         HYL  
  65 bichav Simo Calins Nounours Amuseur Brunatre FI18439/09 Pia Suominen 32004087 TAMSK         HYL  
  66 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj ER35500/09 Terhi Thuneberg 31938701 E-HKK         HYL  
  69 käävil Rene Backseat Drivers Touch Topaz FI37668/09 Päivi Mantila 40009472 JANKK         HYL  
  71 mittel Maisa Nonita Onnen Tähti FI16239/09 Siru Rajala 34452491 TAMSK         HYL  
  73 tiispa Emmi Down-Goblin Emilie FIN30293/05 Satu Luotolinna 40075333 HUITT         HYL  
  70 kääpin Mila Pikkuhäjyn Afrodite FIN36234/06 Suvi Karilainen 40001809 YLÖKK         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 10:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 parson Arttu Karvahaalarin Leevi FIN58165/07 Janne Edgren 40002180 YLÖKK 30,16 4,74 -12,84 0 -12,84 SERT
2 39 koohon Fero Lucky Nana´s Ferra Fioraano FIN31280/06 Jaana Tanneraho 40001574 VIRTA 36,85 3,88 -6,15 0 -6,15 LUVA
3 53 amecoc Oosa Marvellous Showtime Diva FIN41404/08 Sanni Ala-Uotila 32405026 WUH 34,25 4,18 -8,75 5 5  
4 52 kromfo Pila Kipazin Just A Joke FI31937/09 Hanna-Veera Degerman 32482586 TAKUT 36,71 3,89 -6,29 5 5  
5 46 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion ER42866/04 Hanna Näsinlinna 34295768 TAMSK 36,84 3,88 -6,16 5 5  
6 51 kromfo Enni Jazzmo Flamenco FIN16903/07 Petra Jokila 28752181 LEVEK 42,73 3,35 -0,27 5 5  
7 45 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady FI47266/09 Anu Kylvén 40048020 TAMSK 38,92 3,67 -4,08 10 10  
8 47 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope FIN49865/08 Sirpa Kivimäki 32422591 TAMSK 49,21 2,91 6,21 15 21,21  
  38 koohon Tahvo Black Amiikos Tjacko Tomasse FIN48340/03 Päivi Karhunen 33070492 VIRTA         HYL  
  41 koohon Fayza Royal Fayza V. Dyjadin FI10052/09 Saija Jänkävaara 33309529 RIMA         HYL  
  42 lagrom Malla Foogel Rufina FI27379/09 Tuula Kotiranta 32078783 HARJA         HYL  
  49 kkette Sally Hit Theroad Celebration FIN19437/08 Fredrik Kullberg 40008790 BAC         HYL  
  50 kromfo Zona Jettildan Bellinzona FI26841/09 Tilda Kangas 26248930 LEVEK         HYL  
  54 espves Ansa Nadador Café Dulce ER45613/09 Miia Hellsten 32135147 RAUMA         HYL  
  40 keesho Lahja Kellokukka Lahja FIN27558/06 Marja Kokko 32261930 TAMSK         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 31, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 lappor Velho Mikälie Xynyt FIN51066/08 Anna Parviainen 32313419 LAKKE 29,32 4,88 -13,68 0 -13,68 LUVA
2 30 auspai Väinö Kia-Rina Born To Be Wild FIN52763/06 Anne Kumpula 33194695 TAMSK 30,99 4,61 -12,01 0 -12,01 LUVA
3 8 borcol Piki Viätts Piki ER17384/07 Tiina Harrinkari 30914153 YLÖKK 31,92 4,48 -11,08 0 -11,08  
4 18 sakpai Tatu Saltzdal Adonis FIN12857/08 Lilli Feiring 32145564 TAMSK 32,38 4,42 -10,62 0 -10,62 LUVA
5 10 novnou Muska Trindy's Vanilla Ninja FIN48111/07 Marja Petäjä-Suvanto 40070702 P-HAU 33,21 4,31 -9,79 0 -9,79 LUVA
6 20 mudi Konna Mustapippurin Päivänpaiste FIN34195/07 Vilja-Veera Järvinen 29436095 TAMSK 33,77 4,24 -9,23 0 -9,23 LUVA
7 16 auskel Eka Whyalla's Ekala FIN16448/06 Tuula Pessa 32143207 TAMSK 34,90 4,10 -8,10 0 -8,10  
8 27 auspai Helmi Furdie's Frascati ER37210/05 Siiri Mikola 32011672 YLÖKK 35,18 4,07 -7,82 0 -7,82 LUVA
9 24 lappor Rokki Tuulenkuun Luoksesi Löydän ER12161/08 Maria Vainio 32068379 HARJA 36,84 3,88 -6,16 0 -6,16 LUVA
10 29 lappor Luca Tuulenkuun Leiki Mun Kaa ER12160/08 Marja Kuitunen 25518810 TAMSK 37,61 3,80 -5,39 0 -5,39 LUVA
11 1 pitcol Pimu Twilight Moon Joyful July FIN40469/06 Kirsi Karhuniemi 27239977 YLÖKK 43,18 3,31 0,18 0 0,18  
12 35 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow FI32237/09 Veli-Petteri Mäkelä 22629689 SBCAK 32,87 4,35 -10,13 5 5  
13 23 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse FI12138/09 Anne Valli 31947967 WECA 34,08 4,20 -8,92 5 5  
14 28 auskel Kyra Yacatis Alkira-Queeny FIN45965/08 Kirsi Mertala 32978278 VIRTA 34,78 4,11 -8,22 5 5  
15 31 rhokoi Eden Mahiri Retta`s Eden FIN45497/07 Laura Lamminsivu 40002732 YLÖKK 43,00 3,33 0,00 5 5  
16 17 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch FIN50593/08 Sanna Rantanen 40003166 TAMSK 44,43 3,22 1,43 5 6,43  
17 21 rhokoi Ahti Fikisha Ahadi FIN50104/06 Anna Mäki 40018930 TAMSK 45,47 3,14 2,47 5 7,47  
18 22 auskel Ama Ahmakulman Amalia FIN54037/06 Lea Nissinen 31991777 TAMSK 30,10 4,75 -12,90 10 10  
19 6 novnou Teddy Tollerbay Banjo Accord FIN45326/07 Kati Koto 27162167 KSKK 40,14 3,56 -2,86 10 10  
20 25 borcol Pepsi Rugersuper FI44154/09 Leena Välimäki 32202685 TSAU 33,13 4,32 -9,87 15 15  
  4 mudi Allu Kilvan Puskapor FIN38612/07 Laura Kalevo 34183757 TAMSK         HYL  
  5 isovil Zahi Trucker's Zahia FIN12936/07 Marita Yliknuussi 33964676 SVK         HYL  
  9 pumi Pp Camms Attityd FI 14546/09 Katja Laine 32116674 PAHA         HYL  
  14 borcol Pimu Päkäpaimenen Pätevä Pimu FIN47059/08 Päivi Kärkkäinen 31992145 TAMSK         HYL  
  15 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly FI46081/09 Eeva Tervo 32037313 NPKH         HYL  
  19 samoje Usva Tuulian Nummen Usva FIN11702/07 Ari Junnikkala 32177930 YLÖKK         HYL  
  26 borcol Raita Eventually Infinite Dreams FI12466/09 Matleena Kallio 32950018 TAMSK         HYL  
  32 auspai Mona Stagedog Doris Day FIN33999/08 Antti Hemminki 40073412 TAMSK         HYL  
  33 auskel Hans Cefeus Nonstop Hans Ii FIN62192/08 Emmi Kollani 40009621 YLÖKK         HYL  
  36 x-rotu Nöpö Nöpö FIX00969/09 Soile Sammalisto 32100732 TAMSK         HYL  
  37 belpat Cara Off Line's First Hope FI21435/09 Elina Teivainen 32162495 ATT         HYL  
  2 auskel Kita Hyvänenaika Kallis FIN55461/06 Henna Välikangas 31989831 TAKUT         POIS  
  3 gorset Sabi Windcrest Showpoint Uptown Girl FI20428/09 Sophie Aspholm 21345184 TAMSK         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 jackru Vili Pearlfield´s Born To Be Wild ER29667/07 Satu Valtonen 32168059 YLÖKK 37,27 3,97 -4,73 0 -4,73 LUVA
2 105 bichav Rölli Kinway Look Of Love FIN45220/06 Linda Mäkipää 40005441 TOIJA 38,51 3,84 -3,49 0 -3,49 LUVA
3 94 kääsna Benny Ann's Adagio Bertil FIN49508/05 Noora Nummela 34021356 E-HKK 40,00 3,70 -2,00 0 -2,00 LUVA
4 107 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine FIN55292/07 Maaria Kumpula 26022677 TAMSK 41,70 3,55 -0,30 0 -0,30  
5 102 käävil Galla Villa Fantasian Alhambra FIN28247/08 Tiina Viitanen 31965732 TAMSK 42,61 3,47 0,61 0 0,61  
6 103 lunnik Gry Anarchos Piprane Diva FIN48953/06 Jenni Kaipainen 32611687 TAMSK 46,96 3,15 4,96 0 4,96  
7 96 cavspa Roni Giocoso Lucifer FIN55775/08 Jenna Kivimäki 40003375 LAGU 45,04 3,29 3,04 5 8,04  
8 104 papill Oona Pumpulilinnan Kleopatra FIN34042/04 Annastiina Lähdesmäki 32245781 TAMSK 40,55 3,65 -1,45 10 10  
9 98 mittel Muska Jotamillen Coming Home FIN39898/08 Siru Rajala 34452491 TAMSK 51,74 2,86 9,74 5 14,74  
10 97 parson Alma Howlbeck Sweet Aroma FIN38955/03 Riitta Kylkilahti 32445989 PRT 47,58 3,11 5,58 10 15,58  
11 95 jackru Macy Tsarodej Jack Mercedes FIN50677/05 Päivi Määttä 32203859 YLÖKK 49,77 2,97 7,77 10 17,77  
  101 parson Nekku Ulvomäen Onerva FIN54384/07 Kristina Nykänen 40000371 TAKUT         HYL  
  106 beagle Nasu Ninni FI10447/09 Liisa Huppunen 32068366 TAKUT         HYL  
  109 käävil Foxi Villa Fantasian Focus FIN58785/07 Päivi Karilaakso 31993296 TAMSK         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 shelam Veeti Valkolinnan William FIN56380/07 Kaija Vierimaa 34246966 LAGU 37,12 3,99 -4,88 0 -4,88  
2 48 keesho Nekka Sjöboffens Farewell Angelina FIN12858/08 Helena Kokko 32099380 TAMSK 43,61 3,39 1,61 10 11,61  
  91 stbter Heka Of Greenline Heartbreaker FI18005/09 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ         HYL  
  93 shelam Kaisa Käpäläkoplan O'why FIN37814/08 Marika Vuori 34203585 OSKK         HYL  

B hyppyrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 borcol Tosi Borderness Just Tosi FIN36705/08 Hanna-Mari Ikonen 32157536 YLÖKK 27,62 5,36 -14,38 0 -14,38 LUVA
2 86 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers ER33830/09 Silja Larmu 31962667 LEVEK 33,90 4,37 -8,10 0 -8,10 LUVA
3 78 espves Maisa Gotcha Nefertiti FIN32331/06 Suvi Kuivanen 33956422 HSKH 35,45 4,18 -6,55 0 -6,55  
4 80 pitcol Rocky Twilight Moon Justice Joke FIN40470/06 Velipekka Soini 34276046 YLÖKK 38,00 3,89 -4,00 0 -4,00 LUVA
5 89 slapko Reima Pilvipolun Reimari FIN58201/08 Laura Lilja 26461403 PAHA 41,14 3,60 -0,86 0 -0,86  
6 87 x-rotu Nana Nana FIX00516/07 Alisa Kranni 32256000 ÄETSÄ 37,02 4,00 -4,98 5 5  
7 84 lagrom Takku Foogel Spartaco ER13855/07 Johanna Lammi 32686926 YLÖKK 42,53 3,48 0,53 5 5,53  
8 75 slapko Tyyni Pilvipolun Syystyyni FIN40404/01 Laura Lilja 26461403 PAHA 49,02 3,02 7,02 0 7,02  
  7 belpam Rane Flint Van De Biezenhoeve FIN52063/07 Sanna Pyykkönen 32534175 RIMA         HYL  
  76 pitcol Oiva Spearlake's Let's Twist Again FIN52244/06 Riina Kuisma 32212031 TAKUT         HYL  
  77 pitcol Polkka Dancingstar FIN27350/08 Outi Malinen 32093726 VAU         HYL  
  79 borcol Lola Sykerön Nefrodite FIN18846/06 Marja Mäkelä 32220188 LEVEK         HYL  
  81 x-rotu Pirjo Pirjo FIX00284/09 Niklas Sundelin 34203323 VAS         HYL  
  82 hovawa Hugo Damirazin Herra Ja Hidalgo FIN 14720/09 Mervi Rudenberg 40016207 KANSK         HYL  
  88 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki FIN22698/09 Outi Puhakka 40010996 TAMSK         HYL  
  90 borcol Isla Eventually Remember Tomorrow FI12465/09 Laura Järvinen 21851047 TAMSK         HYL  
  85 walspa Börje Castiog Cadarn FIN58439/07 Terhi Talaskivi 23393309 LEVEK         POIS