Valmennusryhmät

Valmennusryhmät on tarkoitettu aktiivisesti treenaaville ja kisaaville, arvokisoihin tähtääville koirakoille. Ryhmät toimivat itseohjautuvasti jokaisen ryhmäläisen kouluttaessa ryhmää vuorollaan. Ryhmällä on myös vuosittainen budjetti, jota se voi käyttää ulkopuolisen koulutuksen hankkimiseen. Ryhmän tavoitteena on nostaa lajin tasoa seurassa ja edesauttaa menestymistä arvokisatasolla.

Valmennusryhmiin haku on aina syksyisin.

Agility

Varsinainen valmennusryhmä

  • Emmi Lavikka ja bordercollie Fizz, L3/SL3
  • Milja Haapamäki ja espanjanvesikoirat Kreppi & Letti, medi3
  • Tuija Laurila ja parsonrusselinterrieri Stig, mini3
  • Nina Rajala ja papillonit Tara & Pontus, XS3/S3
  • Sari Nieminen ja lyhytkarvainen collie Hilpi, L3
  • Annika Leppänen ja pumit Nomi & Juno, M3
  • Hanna Hyvärinen ja bordercollie Sora SL1, sekä shetlanninlammaskoira Pokka M3
  • Merja Myllymaa ja shetlanninlammaskoira Ruu shelam S3, sekä bordercollie Rio L2
  • Sanna Rantanen ja shetlanninlammaskoira Riemu, S3
  • Anna-Riina Rajala ja bordercollie Tosca, L1
  • Emma Beckingham ja bordercollie Ninja, L1
  • Tiia Pasanen ja bordercolliet Taru L1 sekä Nix L2

Esivalkku

  • Annika Salonen ja pieniamerikanpaimenkoira Vicky, M1
  • Jonna Nevalainen ja bordercollie Jorma, L1
  • Harri Nurmi ja kromfohrländer Tosca, medimölli
  • Tommi Raita-aho ja kroatianpaimenkoirat Pii L-mölli sekä Böödi L3,SL3
  • Anu Rantanen ja bordercollie Syy, L2
  • Einari Pekkala ja jackrusselinterrierit Sala s-mölli sekä Doukki XS3,S3
  • Hermanni Harju ja bordercollie Varda, SL1
  • Netta Kauppi ja bordercollie Hukka, SL-mölli

Koiratanssi

Rally-toko

Valmennusryhmä 1 

  • Sari Kärnä ja bordercollie Eyes On The Trooper ”Stikkan”
  • Marika Luosmala ja keskikokoinen villakoira Dragonflame`s Lemon Drop ”Veeti”
  • Nina Kuni ja staffordshirenbullterrieri Kolmenässän Arctic Frost ”Mette”
  • Riikka Janka ja cockerspanieli Namusillan Nelli Nuudelipää ”Nuudeli”
  • Jenni Wennberg & espanjanvesikoira Caraydan Krystal “Uni”
  • Tuula Pessa ja australiankelpie Grejaskogens Vega ”Musti”

Valmennusryhmä 2 

  • Raija Frantsi ja bordercollie Pikkupaimenen Heaven Can Wait “Dedi”
  • Marja Isohaka ja bordercollie Gwen “Taco”
  • Jenni Mansikkala ja novascotiannoutaja Siipiveikon Repohännän Unelma ”Karma”
  • Kaisa Majanen ja bordercollie Dream Begins Ragetti ”Ron”
  • Miinu Mäkelä ja sileäkarvainen collie Futuremaker’s Herminium ”Hedda”
  • Minna Juustovaara-Haapala ja bichon frise Sempre Liber Born in a Hurry “Touho”

Toko

Maanantain valmennusryhmä:

  • Riitta Kivimäki & borcol Tending Roadrunner ”Hippu” (&  borcol Fyhr’s Blackie ”Blackie”)
  • Marja Isohaka & borcol Gwen ”Taco”
  • Raija Frantsi & islam Tuulenpuuskan Rasmus Hvekkursson ”Musti” (& borcol Something Like One Chance ”Nasta”)
  • Annika Kuronen & borcol Hyperion ”Hitti” (& borcol Ewe ”Iivi”)
  • Tiia Toivonen & borcol Peatdigger Sea ”Viva”

Tiistain valmennusryhmä:

  • Tiina Ruuskanen & labnou Salomäki EC Winchester ”Viima”
  • Minna Lähdekorpi & auspai Wirneen Parhaat Pointsit ”Pojo”
  • Iina Pietikäinen & auspai Riekonhovin Kicks of Kiss ”Vida”
  • Piia Karinen & borcol Valmis Dennis ”Dennis” (& auskel Tanspots Son ”Fredde”)
  • Sari Kärnä & borcol Tending Merlin ”Touko” (& borcol Eyes On The Trooper ”Stikkan”)

Keskiviikon valmennusryhmä:

  • Katariina Laukkanen & labnou Biamin Kyyhkynkantaja ”Miina”
  • Marketta Kulo & schape Puuparran Benny ”Pessi”
  • Susanna Jussila & labnou Misty Bay’s Hunting Ace ”Ässä”
  • Tiina Pitkäniitty & borcol Pikkupaimenen Miami ”Quutti”
  • Tea Nevanpää & borcol Funway Galand Mimosa ”Juni” (& Fyhr’s Maj ”Maj”)