Valmennusryhmät

Valmennusryhmät on tarkoitettu aktiivisesti treenaaville ja kisaaville, arvokisoihin tähtääville koirakoille. Ryhmät toimivat itseohjautuvasti jokaisen ryhmäläisen kouluttaessa ryhmää vuorollaan. Ryhmällä on myös vuosittainen budjetti, jota se voi käyttää ulkopuolisen koulutuksen hankkimiseen. Ryhmän tavoitteena on nostaa lajin tasoa seurassa ja edesauttaa menestymistä arvokisatasolla.

Valmennusryhmiin haku on aina syksyisin.

Agility

Varsinainen valmennusryhmä

  • Emmi Lavikka & Hukka
  • Merja Myllymaa & Rio
  • Emma Beckingham & Ninja
  • Tommi Raita-Aho & Böödi ja π
  • Einari Pekkala & Papu ja Doukki
  • Jonna Nevalainen & Jorma
  • Hanna Degerman & Tapa

Pentuvalkku

  • Noora Haapamäki & Polkka
  • Silja Tiilikainen & Dina

Koiratanssi

  • Riikka Janka & Nuudeli
  • Sirja Mutanen & Leidi
  • Eija Järvinen & Tatti

Rally-toko

Tiistaivalkku 

  • Marja Isohaka & shetlanninlammaskoira Svarzekoks My Lord “Pörri”
  • Sari Kärnä & bordercollie Eyes On The Trooper “Stikkan”
  • Marika Luosmala & keskikokoinen villakoira Dragonflame`s Lemon Drop “Veeti”
  • Maiju Ojamies & bordercollie Tending Mirage “Ihme”
  • Kati Rouhento & schapendoes Puuparran Salli “Seela”

Keskiviikkovalkku

  • Riikka Janka & cockerspanieli Tinyshires Wesley Jared Tex “Pätkis”
  • Susanna Jussila & ladradorinnoutaja Misty Bay’s Hunting Ace “Ässä”
  • Mervi Leppäkorpi & pitkäkarvainen chihuahua Redenstamm Smurfette “Suni”
  • Miinu Mäkelä & sileäkarvainen collie Futuremaker’s Herminium “Hedda”
  • Tuula Pessa & kelpie Kelmi Iivari “Koala” 
  • Jenni Wennberg & espanjanvesikoira Caraydan Krystal “Uni”

Torstaivalkku

  • Ruusa Eloniemi & bordercollie Amaronna’s Elegant Emerald “Enya”
  • Minna Juustovaara-Haapala & bichon frisè Sempre Libera Born in a Hurry “Touho”
  • Jenni Mansikkala & novascotiannoutaja Siipiveikon Repohännän Unelma ”Karma”
  • Kaisa Majanen & bordercollie Dream Begins Ragetti ”Ron”
  • Nina Kuni & staffordshirenbullterrieri Kolmenässän Arctic Frost “Mette”

Toko

Maanantain valmennusryhmä ”koevalkku” (joka toinen vk):

  • Riitta Kivimäki & borcol Tending Roadrunner ”Hippu”
  • Marja Isohaka & borcol Gwen ”Taco”
  • Tiina Ruuskanen & labnou Salomäki EC Winchester ”Viima”
  • Piia Karinen & borcol Valmis Dennis ”Dennis”
  • Janika Silfverberg & borcol Tyh Teo ”Teo”
  • Marika Mykrä & kromfo Alobelin Heitukka ”Heta”

Maanantain valmennusryhmä ”koevalkku (joka toinen vk)

  • Kati Selkämaa & borcol Gingerbell Unstoppable ”Toimi”
  • Tiina Pitkäniitty & borcol Pikkupaimenen Miami ”Quutti”
  • Sari Kärnä & borcol Tending Merlin ”Touko”
  • Emma Alve & labnou Kinship Wolverine ”Rapu”
  • Maiju Ojamies & borcol Tending Infinity ”Lempi”
  • Jenni Jukonen & lägpys Pohjannaulan Birteä Birgitta ”Nessa”

Tiistain valmennusryhmä ”tokovalkku”:

  • Minna Lähdekorpi & auspai Wirneen Parhaat Pointsit ”Pojo”
  • Jenni Mansikkala & novnou Siipiveikon Kosken Ututyttö ”Usva”
  • Miinu Mäkelä & silcol Futuremaker’s Herminium ”Hedda”
  • Susanna Jussila & labnou Niinlammen Gisella ”Lysti”
  • Marketta Kulo & schape Puuparran Benny ”Pessi”