Edustusryhmät

Tokon valmennusryhmien tavoitteena on kehittää seuran tokoharrastuksen tasoa ja edesauttaa menestystä arvokilpailutasolla.

Valmennusryhmä 1, kausi 2016-2017:

Hanna-Mari Ikonen & borcol Tosi (Borderness Just Tosi)
Piia Karinen & auskel Fredde (Tanspots Son)
Riitta Kivimäki & borcol Tikka (Somollis Tikka) / borcol Hippu (Tending Roadrunner)
Sari Kärnä & borcol Stikkan (Eyes On The Trooper)
Katri Mure & borcol Kulo (Wave)
Maiju Ojamies & borcol Ihme (Tending Mirage)
Anu Rantanen & borcol Luu (Tending Impressive) / borcol Syy (Tending Epic)
Sanna Rantanen & shelam Riemu (Päättymätön Riemu)

Valmennusryhmä 2, kausi 2016-2017:

Darja Helle & borcol Ilo (Covateco Talisker)
Jenni Kukkola & novnou Karma (Siipiveikon Repohännän Unelma)
Milli Lehtinen & auspai Priya (Wirneen Ilmalento)
Minna Lähdekorpi & auspai Velho (Särkivaaran Viissiitä)
Miinu Mäkelä & borcol Bertta (Covateco Kayla)
Jenni Pelkonen & borcol Pörrö (Dreamoor the Dragon Rider)
Tiina Pitkäniitty & shelam Neppari (Bumtsi Bum Nightingale)
Tiina Ruuskanen & labnou Patu (Reedrunner’s Bolt)
Miia Toivonen & bernpai Nooa (Zweierteam Ribes)

Valmennusryhmä 1, kausi 2015-2016:

Hanna-Mari Ikonen & borcol Tosi (Borderness Just Tosi)
Piia Karinen & auskel Fredde (Tanspots Son)
Riitta Kivimäki & borcol Tikka (Somollis Tikka)
Katri Mure & borcol Kulo (Wave)
Maiju Ojamies & borcol Ihme (Tending Mirage)
Anu Rantanen & borcol Luu (Tending Impressive)
Kati Selkämaa & borcol Taito (Tending Skill)
Miia Toivonen & bernpai Nooa (Zweierteam Ribes)

Valmennusryhmä 2, kausi 2015-2016:

Darja Helle & borcol Ilo (Covateco Talisker)
Jenni Kukkola & novnou Karma (Siipiveikon Repohännän Unelma) / novnou Vala (Siipiveikon Piiput Kuumina)
Minna Lähdekorpi & auspai Velho (Särkivaaran Viissiitä)
Miinu Mäkelä & borcol Bertta (Covateco Kayla)
Jenni Pelkonen & borcol Pörrö (Dreamoor the Dragon Rider)
Sanna Rantanen & shelam Riemu (Päättymätön Riemu)
Liisa Viitanen & parcol Viggo (Bristregal Too Hot To Handle)
Sirpa Virtanen & auskel Pipa (Ahmakulman Bepop)

 

Valmennusryhmä 1,  kausi 2014-2015:

Hanna-Mari Ikonen & bordercollie FI TVA SE TVA BORDERNESS JUST TOSI
Piia Karinen & australiankelpie  TK1 TANSPOTS SON
Helena Korpela & bordercollie MAPLE YARD INFINITUS
Katri Mure & bordercollie TK1 BH WAVE
Maiju Ojamies & bordercollie TK4 BH TENDING MIRAGE
Tiina Pitkäniitty & shetlanninlammaskoira FI AVA TK1 BUMTSI BUM NIGHTINGALE
Anu Rantanen & bordercollie FI TVA BH TENDING IMPRESSIVE
Kati Selkämaa & bordercollie FI TVA BH TENDING SKILL

Ryhmän yhteyshenkilönä toimii Maiju Ojamies.

Valmennusryhmä 2,  kausi 2014-2015:

Elina Alatalo & bordercollie AMAZEME TWIST ME TWICE
Helena Kokko ja keeshond SJÖBOFFENS FAREWELL ANGELIKA / BÄRCHEN SONNENBLUME
Jenni Kukkola & novascotiannoutaja TK1 SIIPIVEIKON PIIPUT KUUMINA
Sari Kärnä & bordercollie EYES ON THE TROOPER
Minna Lähdekorpi & australianpaimenkoira SÄRKIVAARAN VIISSIITÄ
Miinu Mäkelä & bordercollie FI TVA COVATECO KAYLA
Liisa Viitanen & partacollie BRISTREGAL TOO HOT TO HANDLE

sekä jaetulla paikalla:
Liisa Nevalainen & bordercollie MYYTIN TÄHTEINVÄLINEN / Sanna Rantanen & lyhytkarvainen collie SANDCASTLE’S PHANTOM PUNCH

Ryhmän yhteyshenkilönä toimii Liisa Viitanen.