"

Menestyneet agilitykoirakot

SM joukkue 2019

Pikkumini, sijalla 3, Aurora Kuosa & Debbie, Einari Pekkala & Halla, Tarja Tiainen & Ninja, Heidi Lillvis & Luna sekä Elina Alatalo & Stella

Halli SM 2019

Pikkumaksijoukkue, sijalla 1., Anu Rantanen & Luu, Hanna Askola & Teppo sekä Alessa Koskinen & Tex

Pikkuminijoukkue, sijalla 3., Einari Pekkala & Halla, Aurora Kuosa & Debbie sekä Heidi Lillvis & Luna

Games SM 2019

Gambler, sijalla 2., pikkumini Laura Karppinen & Nala
Games- joukkue, sijalla 2., Aurora Kuosa & Debbie, Laura Karppinen & Nala, Laura Karppinen & Bimi

AVO-SM

sijalla 2., Tommi Raita-aho & Böödi

Piirinmestaruus 2019, yksilökilpailu
PiirM-1

pikkumini, Aurora Kuosa & Debbie
mini, Merja Myllymaa & Ruu
pikkumaksi, Ilona Marjakoski & Kiri
maksi, Tero Sarkola & Ässä

PiirM-2

pikkumini, Heidi Lilvis & Luna
mini, Christina Reinikainen & Jukka
medi, Outi Leppänen ja koohon Olli
pikkumaksi, Anu Rantanen & Luu
maksi, Hermanni Harju & Nessa

PiirM-3

mini, Laura Myllys & Retu
medi, Tytti Vehkalahti & Sisu
pikkumaksi, Anniina Oksanen & Hippu
maksi, Liisa Hänninen & Iida

Piirimestaruus 2019, joukkuekilpailu

PiirM-1

pikkumini, Tytti Vehkalahti ja Touho & Jäyhä, Laura Karppinen ja Bimi ja Tarja Tiainen ja Ninja

mini, Heli Koskensalo ja Junnu, Heta Kylmämaa ja Febe, Jenni Nurmi ja Dina ja Merja Myllymaa ja Ruu

medi, Milja Haapamäki ja Kreppi & Letti, Isa Lassinaro ja Papu, Anniina Kivineva ja Pulmu

pikkumaksi, Ilona Marjakoski ja Kiri, Lotta Korventausta ja Ilo, Hanna Askola ja Teppo ja Anu Rantanen ja Luu

PiirM-2

pikkumaksi, Tytti Vehkalahti ja Tiira, Heli Kalves ja Ykä, Anniina Oksanen ja Hippu ja Tommi Raita-aho ja Böödi
maksi, Lotta Korventausta ja Huima, Anu Rantanen ja Syy, Kati Selkämaa ja Tarmo ja Sari Nieminen ja Hilpi

PiirM-3

medi, Petri Tamminen ja Dave, Lea Nissinen ja Suni, Annika Salonen ja Gaga ja Marja Reunanen ja Uuno

Juniori Piirimestaruus 2019

Pikkumini, Tytti Vehkalahti ja Jäyhä
Mini, Elisa Heikkilä ja Nita
Medi, Tytti Vehkalahti ja Sisu
Maksi, Silja Tiilikainen ja Dara

Juniori, seniori, para SM 2019

SM-1

8-11-vuotiaat: pikkumini, Aava Pekkala & Doukki
Para6: Jonna Malmberg & Ropperi
sen60: pikkumaksi, Marketta Kulo & schape Pessi

SM-2

8-11-vuotiaat: pikkumaksi, Ruska Jyrävänkoski & Aune
12-14-vuotiaat: mini, Roosa Salo & Luna
15-18-vuotiaat: pikkumini, Tytti Vehkalahti & Jäyhä
15-18-vuotiaat: medi, Milja Haapamäki & Leevi.
15-18-vuotiaat: pikkumaksi, Tytti Vehkalahti & Armi
sen50: pikkumini, Tarja Tiainen & Ninja

SM-3

15-18-vuotiaat: mini, Elisa Heikkilä & Fami
15-18-vuotiaat: medi, Tytti Vehkalahti & Sisu.
15-18-vuotiaat: maksi, Silja Tiilikainen & Dara

Piirinmestaruus 2018
Yksilö
Pikkumini, sijalla 1. bicfri Jäyhä ja Lea Nissinen
Pikkumini, sijalla 2. lanhee Stella ja Elina Alatalo
Medi, sijalla 1. koohon Ella ja Anu Kylvén
Medi, sijalla 2. shelam Peppi ja Heidi Försti
Medi, sijalla 3. novnou Tirri ja Johanna Nyberg
Pikkumaksi, sijalla 1. borcol Ilo ja Lotta Korventausta
Pikkumaksi, sijalla 3. borcol Jeriko ja Sabina Lähteenmäki
Maksi, sijalla 1. borcol Loru ja Soile Niemi
Maksi, sijalla 3. borcol Jokru ja Paula Alonko

EOJ 2018
Juniorit (8-13 v.)
Medi, sijalla 3., Sisu ja Tytti Vehkalahti

Halli SM 2018
Minijoukkue, sijalla 2., joukkueessa Junnu, Nipsu, Ruu, Halla
Medijoukkue, sijalla 3., joukkueessa, Käki, Dave, Hikka ja Ella
Maksijoukkue, sijalla 2., joukkueessa Hilpi, Ihme, Ilo ja Böödi

Piirinmestaruus 2017
Yksilö
Mini, sijalla 3., jackru Retu ja Laura Myllys
Medi, sijalla 1., novnou Tikru ja Johanna Nyberg
Medi, sijalla 3., schape Seela ja Kati Rouhento

Juniorit
Mini, sijalla 1., käävil Fami ja Elisa Heikkilä
Medi, sijalla 1., shelam Peppi ja Peppi Försti
Maksi, sijalla 1., shelam Aksu ja Heli Kalves

Joukkue
Medi, sijalla 1., joukkueessa tikru, Lordi, Tykki ja Wii
Maksi, sijalla 1., joukkueessa Ketku, Ihme, Böödi ja Hilpi

Halli SM 2017
Minijoukkue, sijalla 1., joukkueessa Nipsu, Piipu ja Sinni

Juniori / Seniori / Para SM 2017
Para3, sijalla 1. cavspa Remu ja Hanne Tamminen

Seniori2, medi, novnou Cara ja Mari Kattainen
Seniori1, maksi, Böödi ja Tommi Raita-aho
Seniori2, maksi, Satiainen ja Tommi Raita-aho

PAWC 2017
Para6, mini, sijalla 2. x-rotu Ropperi ja Jonna Malmberg

EOJ 2017
Medijoukkue, sijalla 2., joukkueessa espves Letti ja Milja Haapamäki

Juniori / Seniori / Para SM 2017
Para3, sijalla 1. cavspa Remu ja Hanne Tamminen

Juniori / Seniori / Para SM 2016
Para3, sijalla 1. cavspa Remu ja Hanne Tamminen
Para6, sijalla 1. x-rotu Ropperi ja Jonna Malmberg

SM 2015
Joukkue
Medi, sijalla 1. (Ella, Hikka, Pinni ja Olli)

Piirinmestaruus 2015
Joukkue
Mini, sijalla 1. (Piipu, Sinni, Tinka ja Nipsu)
Medi, sijalla 2. (Ella, Pinni, Olli ja Hikka)
Medi, sijalla 3. (Willa, Tikru, Wii ja Lordi)
Maxi, sijalla 2. (Böödi, Loru, Pörrö ja Satiainen)
Maxi, sijalla 3. (Ilo, Ihme, Luu ja Into)

Yksilö
Mini, sijalla 2. parson Piipu ja Tuija Laurila
Medi, sijalla 1. kromfo Hikka ja Kaisa Ylä-Tuuhonen
Medi, sijalla 2. novnou Lordi ja Johanna Nyberg
Medi, sijalla 3. novnou Tikru ja Johanna Nyberg
Maxi, sijalla 1. kropai Satiainen ja Tommi Raita-aho
Maxi, sijalla 3. borcol Jeriko ja Sabina Lähteenmäki

AVO SM 2015
Juniorit, alle (8-13 v.)
Medi, 2. koohon Ella ja Senni Tanttari

Seniori
Maxi, 1. kropai Böödi ja Tommi Raita-aho

Juniori / Seniori / Para SM 2015
Juniori (8-13 v.)
Mini, 3. havan Lyyli ja Katri Siltanen

Juniori (14 – 17 v.)
Medi, 1. espves Letti ja Milja Haapamäki
Medi 2. koohon Ella ja Senni Tanttari
Maxi  3. lyhcol Sissi ja Maisa Alatalo

Seniori (50 +)
Medi 1. novnou Tikru ja Tommi Raita-aho
Maxi 2. kropai Böödi ja Tommi Raita-aho

Agility Nordic Championships 2015
Medijoukkue – Suomi, sijalla 1, Joukkueessa kromfo Hikka ja Kaisa Ylä-Tuuhonen

Piirinmestaruus 2014
Yksilö
Medi 1. novnou Tikru ja Johanna Nyberg
Medi 2. koohon Ella ja Anu Kylvén

Maxi 1. borcol Spot ja Pekka Perälä
Maxi 2. borcol Loru ja Soile Niemi

Joukkue
Medi 1. Tamsk (Tikru, Hikka, Olli ja Ella)
Maxi 1. Tamsk (Böödi, Pimpo, Satiainen ja Spot)

Avo SM (seniorit, juniorit ja nuoret) 2014

Juniorit (8-14 v.)
Medi, sijalla 1. koohon Ella ja Senni Tanttari

Seniori
Medi, sijalla 3. schape Molla ja Marke Kulo

AVO SM (yleinen)
Medi, sijalla 2. novnou Lordi ja Matleena Kallio

European Open 2014
Mini, sijalla 4. shelam Nipsu ja Anu Rantanen

MM 2014
Medi, sijalla 3. koohon Olli ja Outi Harju

Nordic Championships 2014
Medi, joukkue – Suomi, sijalla 1. Joukkueessa koohon Olli ja Outi Harju

Piirinmestaruus 2013
Yksilö
Mini, sijalla 1. käävil Heta ja Heta Kylmämaa
Mini, sijalla 2, kleins Taika ja Reetta Kangaslampi
Mini, sijalla 3. cavspa Jente ja Sanna Koivuranta
Medi, sijalla 1. koohon Ella ja Anu Kylvén
Maxi, sijalla 1. kropai Puubi ja Tommi Raita-aho
Maxi, sijalla 2. borcol Loru ja Soile Niemi

Joukkueet
Mini, sijalla 1, Tamsk (Hamu, Minni, Halla ja Heta)
Mini, sijalla 3, Tamsk (Rakel. Vilja, Tatu ja Stina)
Medi, sijalla 1. Tamsk (Viggo, Aida, Hikka ja Olli)

Juniori / Seniori / Para SM 2013
Juniori (14-17 v.)
Sijalla 2. cavspa Andy ja Suvi Tamminen

AVO SM 2013
Nuoret (15-17 v.)
Maxi, sijalla 1. schape Saku ja Ida-Lotta Jakonen
Maxi, sijalla 3. auskel Tex ja Veera Järvinen

AVO SM (yleinen)
Mini, sijalla 2. cavspa Andy ja Petri Tamminen
Medi, sijalla 2. novnou Tikru ja Johanna Nyberg
Maxi, sijalla 2. kropai Puubi ja Tommi Raita-aho

AVO SM (seniorit, juniorit, nuoret) 2012
Seniori
Medi, sijalla 2.  schape Molla ja Marke Kulo